Аліменти в 2019 році: розмір, стягнення, нарахування (зразок заяви)

Аліменти – встановлені судовим рішенням або угодою зобов’язання, що сплачуються особою на утримання неповнолітніх або повнолітніх недієздатних родичів. Грошові кошти стягуються:

 • у фіксованій (твердій) формі з подальшою індексацією;
 • у відсотковому співвідношенні (%) від заробітку (доходу) одного із батьків, який живе окремо.

Виплати можуть здійснюватися незалежно від того, чи перебуває подружжя в шлюбі. Особа, що знаходиться на відстані від дітей та не приймає безпосередньої участі у вихованні, не звільняється від прямого обов’язку матеріального забезпечення – навіть у тому випадку, якщо мала місце відмова від дитини. Утримання на сина або доньку з непрацюючого батька (або матері), також повинні виплачуватися. Як стягуються кошти з безробітних батьків, ми розповіли тут.

Визначення розміру аліментів на дитину в 2019 році (позовна заява)

Раніше у статті “Як розраховуються аліменти на одну дитину” ми докладно розповіли про розрахунки у твердій сумі та у процентному відношенні до заробітку платника.

У відповідності до прийнятого державою закону, аліменти на дітей складають 50% від загального числа прожиткового мінімуму. Такий принцип відрахування грошових коштів є найбільш вірним. Інший підхід до даної процедури може істотно обмежити права та потреби неповнолітнього.

Максимальна межа розміру грошового забезпечення на одного неповнолітнього, двох або більше дітей – не визначена. Однак, існують певні обмеження верхньої межі, виражені в наступному: загальна сума коштів у процентному співвідношенні не повинна перевищити 70% від будь-якого виду заробітку, або оплати праці батька, що здійснює виплати.

При визначенні загального розміру виплат, в суді враховуються наступні фактори:

 • рівень доходу, відсутність або наявність нерухомого майна, рівень добробуту;
 • кількість утриманців, які є одержувачами коштів, у тому числі: батьки, подружжя, діти від іншого браку;
 • рівень матеріальної забезпеченості дитини або батька, з яким вона проживає;
 • інші аспекти (наприклад, необхідність витрати фінансових коштів на лікування, переїзд, навчання неповнолітнього).

Таким чином, кінцевий розрахунок аліментів на дітей в Україні у 2019 році проводиться за результатами дослідження судом сукупних факторів, що визначають рівень забезпеченості аліментоплатника і батька (або матері) з яким проживає неповнолітній.

Читайте також:  Розмір аліментів на двох дітей в Україні
Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на дитину

 

Якщо ваш колишній чоловік заперечує родство з дитиною та відмовляється сплачувати кошти, прочитайте нашу статтю “Процедура встановлення батьківства (як стягнути аліменти одинокій матері)”.

Стягнення коштів на дитину в процентному співвідношенні

Незважаючи на те, що у 2019 році в Україні діє новий закон про аліменти, кошти стягуються відповідно до судової практики, яка була поширена до 2014 року. Загальний розмір виплат розраховується в процентному співвідношенні, виходячи з фіксованого розміру оплати праці платника.

Зазначений розмір змінюється в залежності від загальної кількості дітей, і визначається за наступними правилами:

 • розмір аліментів на одну дитину — 25% від загальної суми одержуваних протягом місяця доходів, або заробітків іншого виду;
 • на виховання двох дітей — 33%;
 • на трьох, або більше дітей — 50% від загального розміру заробітку.

Такий підхід до процедури утримання аліментів є дещо недосконалим: при визначенні кінцевого розміру суми, враховується лише офіційний дохід батька. А офіційні доходи можуть становити мінімальну частку від заробітку, враховуючи, що в теперішній час стала поширеною практика неофіційної оплати праці. Таким чином, визначити, який відсоток від заробітку отримує позивач – не є можливим.

Чи знаєте ви, що кошти на дитину можуть бути стягнуті в наказному (спрощеному) провадженні, або в позовному провадженні. Більш детально про це ми розповіли в статті “Порядок стягнення аліментів в суді“.

Стягнення коштів у фіксованій сумі

Як ми вже сказали, аліменти стягуються не тільки в процентному вираженні, але й у твердій грошовій сумі. Такий варіант дещо рідше зустрічається в судовій практиці, що зумовлено деякими нюансами, а саме:

 • Для отримання виплат у твердій сумі, стягувач повинен надати до суду докази того, що утримання сина або доньки вимагає наявності саме такої кількості грошей.
 • Найчастіше аліменти у фіксованому розмірі виплачують особи, які є приватними підприємцями, заробіток їх істотно варіюється. Таким же чином стягуються кошти на дітей, якщо батько не працює, і у нього відсутнє постійне джерело доходу.
 • Якщо дитину потрібно лікувати або необхідні гроші на її навчання, батько, з яким вона проживає, вправі стягнути аліменти у відповідності до цих вимог.
 • Мати дитини, вік якої становить менше трьох років, має право вимагати виплату аліментів на своє утримання, що обумовлено відсутністю можливості влаштування на роботу і отримання постійного заробітку.
Читайте також:  Відмова від аліментів на дитину - як забрати заяву?

Мінімальний розмір аліментів у 2019 р. в Україні (таблиця)

Далеко не кожен пересічний громадянин знає, як розраховується мінімальний розмір зобов’язань, та скільки потрібно сплачувати. Сума визначається в залежності до прожиткового мінімума. Розрахунки надані у таблиці нижче.

Прожитковий мінімум на одну дитину віком до 6 років в 2019 р.:Мінімальний розмір аліментів в 2019 р.:
ДатаСумаСума (-50%)
01.01.2019 – 30.06.20191 626 грн.813 грн.
01.07.2019 – 30.11.20191 699 грн.849,5 грн.
01.12.2019 – 31.12.20191 779 грн.889,5 грн.
Прожитковий мінімум на одну дитину віком від 6 до 18 років в 2019 р.:Мінімальний розмір аліментів в 2019 р.:
ДатаСумаСума (-50%)
01.01.2019 – 30.06.20192 027 грн.1 013,5 грн.
01.07.2019 – 30.11.20192 118 грн.1 059 грн.
01.12.2019 – 31.12.20192 218 грн.1 109 грн.

аліменти 2018

Таким чином, для того, щоб зрозуміти як нараховується мінімальний розмір аліментів на одну дитину, можна провести нескладні розрахунки. У підсумку вийде сума в розмірі 813 грн. – на одного малюка віком до 6 років, і 1 013,5 грн. — на одну дитину старшого віку.

Все про розмір та умови виплати коштів на одну дитину ви дізнаєтесь, якщо ознайомитеся зі статтею “Аліменти на одну дитину у 2018 році: розмір та порядок виплати“. Крім того, ми розповіли, як розраховуються аліменти на двох дітей та на чотирьох дітей.

Зміна розміру аліментів в Україні

В тому випадку, якщо виплати перераховуються у встановленій судом сумі, закон передбачає зміну розміру аліментів на дитину, якщо на те є суттєві юридичні підстави. Підставами для збільшення аліментів можуть служити такі фактори:

 • необхідність в навчанні дітей;
 • захворювання дитини, наявність потреби у проведенні платного медичного обстеження та лікування;
 • період інфляції;
 • зміна боржником місця роботи, суттєве збільшення розміру одержуваних доходів;
 • інші обставини, що вимагають збільшення кількості фінансових коштів, які витрачаються на утримання дитини.
Читайте також:  Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Збільшення розміру аліментів на дитину, встановленого судом, можливо лише в судовому порядку – шляхом коректного складання позовної заяви на аліменти, яка містить обґрунтовані претензії.

До речі, закон дозволяє змінити розмір аліментів (збільшити або зменьшити), уточнити позовні вимоги. Але зробите це можливо на стадії попереднього слухання. Все про зміну позову ми розповіли у статті “Уточнення позовних вимог згідно з ЦПКУ від 2018 року“.

Виплата коштів після повноліття дитини

До скількох років платять аліменти, і з якого моменту ці виплати припиняються? Переважно боржник звільняється від зобов’язань по досягненню дитиною, яка перебуває на утриманні, повноліття – після 18 років.

Однак, при наявності певних обставин, наприклад, якщо дитина продовжує навчання після 18 років, припустимо збереження аліментів у фіксованому розмірі аж до закінчення навчання або до досягнення 23-х років при закінченні ВУЗу.

Читайте докладно в статті: Як стягнути аліментний борг після 18-річчя дитини.

Слід зазначити, що в обов’язки будь-якого батька входить забезпечення дитині чи дітям повноцінного життя та матеріальних благ. Якщо діти були вилучені з сім’ї державними органами, або батьки перебувають у розлученні, ці обставини не є передумовами до припинення або зменшення розміру аліментів.

До речі, у статті “Відповідальність за несплату аліментів в Україні” яке покарання передбачено новим законом, у разі несплати аліментів.

Якщо бажаєте дізнатися, чи стягують аліменти з матеріальної допомоги, прочитайте нашу статтю.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему, і ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!
Аліменти в 2019 році: розмір, стягнення, нарахування (зразок заяви)
4.4 (87%) 20 votes

183
Отправить ответ

avatar
74 Тем комментариев
109 Ответов
53 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Людмила
Гость
Людмила

чи утримуються аліменти з орендної плати за землю?

Юлия
Гость
Юлия

Доброго дня цікавить яку суму аламентів чоловік повинен сплачувати на одну дитину.1.7роки.Та яку суму на утримання жінки?

Ольга
Гость
Ольга

Доброго дня ! підскажить будласка який прожиточний мінімум для дитини встановлюється на сьогодні, чоловік працює, донька у нас одна . у розмірі 1/4 ?

Олександр
Гость
Олександр

Доброго дня,!Сплачую аліменти (розлучені)на першу дитину (2002 р н) у розмірі 1/3 від усіх доходів (дитину визнали інвілідом при народженні,але на даний момент дитина навчається у звичайній школі без наявних ознак інвалідності) маю ще двох дітей (2010 рн,і 2014р н)від іншого (цивільного) шлюбу і аліменти у розмірі 1/3 на двох дітей,заробітна плата офіційна мінімальна 4200 грн!Скажіть,будь ласка на яку відсоткову ставку я маю змогу розраховувати і просити у рамках законодавства бо хочу звернутися до суду на зменшення аліментів???? Дякую!

Роман
Гость
Роман

Доброї ночі, підскажіть будласка що мені робити я платив аліменти 1400 грн а тепер не в змозі платити таку суму потій причині що більше року не працюю бо в мене хвороба Епелепсія і нікуди не можу влаштуватися на роботу но я в другому шлюбі і маю двох дітей одній 3,5 а другій 2 роки як мені правельно поступити допоможіть будласка

владислав
Гость
владислав

доброго дня. сплачую аліменти сину після 18 років. на даний час це здоровезний дитина 21 року. перейшов на заочну форму навчання та працевлаштувався. даних про працевлаштування мені не надають. як відмінити аліменти та довести про працевлаштування сина.

Петро
Гость
Петро

Добрий вечір, я коли працював сплачував 33% від доходу аліментів, тепер я безробітний і сплачую 1200 грн що місяця, і маю ще двох дітей в другому шлюбі, яку суму я повинен сплачувати далі.

Жанна
Гость
Жанна

Скажіть будь ласка я иваю у шлюбі 15 р нахожусь по огляду за дитиною маю4 діток вік 7 р9р12р2.5р чоловік на ах 2 р те останні пів року гроші непередаєчи можна я подать на еліменти не розірвавши шлюб?

Ірена
Гость
Ірена

Доброго вечора ! Чи можна притягнути до кримінальноі відповідальсті чоловіка, який регулярно сплачує 500 грн. на двох дітей 14 та 17 років. 17 річний син у цоьму році поступив в університет на платне навчання. Цих коштів, це сміх і сльози невистачає навіть на дорогу старшому до універу( проживаємо у передмісті Києва, а татко сам у Київській 3х кімнатній квартирі)

ольга
Гость
ольга

доброго дня скажіть будьласка скільки мае платити аліментів чоловік який мае свое СТО нелегально

Анонім
Гость
Анонім

Привіт скільки повиненo платити безробітній чоловік на двох дітей еліментів наробила третя дитина

Анонім
Гость
Анонім

У мене таке питання: є два виконавчих листа та сума заборгованості по аліментам за минулі роки. По одному виконавчому є дитина неповнолітня 1/4 від доходу, по другому виконавчому дитина повнолітня (фіксована сума 600 грн.) + заборгованість по аліментам за минулі роки (коли дитина була неповнолітня 1/4 від доходу). Підкажіть, будь-ласка, скільки відсотків може бути утримано від зарплати максимально, заборгованість буде утримуватися, якщо дитина вже повнолітня максимально скільки відсотків?

Іван
Гость
Іван

Добрий день! Біільше двох років перераховую на карту Приватбанка колишньої дружини гроші в сумі 2000 грн на двох дітей (11 і 14 років) Дружина зателефонувала і вимагає підняти сумму, або вона подає в суд на аліменти. На даний момент я працюю не офіційно, і щомісяця перераховую гроші. Чеки банка втратили свій вигляд там майже не видно букв, цифр. Але гроші постійно перераховувалися на карту, що робити в такому випадку? І чи можуть мені збільшити суму аліментів?

Юлія
Гость
Юлія

Доброго дня! Піскажіть будь – ласка скільки повинен сплачувати аліменти по новому закону батько непрацюючий на дитину 8 років.

Ирина
Гость
Ирина

Доброй ночи! Меня зовут Ирина, я хочу сама писать иск в суд на развод, аллименты (ребенок 1,6 мес) и аллименты на меня как неработающую маму, к сожалению. В садик ребенка возьмут только в 2,5. Отец ребенка оставил семью сразу после рождения малыша. Живет с мамой, так как она его опекает, оберегает, часто густо он не работает. Какой размер аллиментов я могу указать в иске на себя, и на ребенка? Я же не думаю, что могу, имею право требовать алименты с того момента как он нас оставил?

Віталій
Гость
Віталій

Добрий день

Віталій
Гость
Віталій

Добрий день.Мене подали в суд про сплату аліментів на фіксовану сумму 1500грн.Я працюю не офіційно, є друга дитина в новому браці.Народження другої дитини це є підставою щоб суд призначив оплату в прожитковому мінімумі 1000грн.?Я можу про це клопотати чи погоджуватись на вище вказану фіксовану сумму?

Віталій
Гость
Віталій

Доброго дня.В мене питання:Чи народження другої дитини є вагомою підставою для сплати
мінімальної сумми аліментів?( 1000грн.)

Віталій
Гость
Віталій

Добрий день. Мене подали до суду за аліменти на фіксовану сумму 1500грн.Я вважаю таку сумму не підйомною.Так як:я є безробітній, одружений і маю другу новонароджену дитину на вихованні.
Я би хотів платити мінімальну сумму аліментів (1000грн.)
Безробіття, нестабільний заробіток, друга новонароджена дитина є достіми обставинами для виплати мінімальних аліментів?

Людмила
Гость
Людмила

Добрий день . Я розлучена і маю двох дітей 7 та 12 років. Аліменти присудили в розмірі 1/3 частки доходу , але не меньше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину. Чи маю я право на 1/3 частки доходу та не меньше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину?

Антонина
Гость
Антонина

Здравствуйте, у нас с мужем есть совместный ребёнок (дочь 5 лет), а в первом браке у мужа есть сын 11 лет! Мы платим каждый месяц по 1000 грн алименты! Можно уменьшить алименты учитывая что есть другой ребёнок? И что для этого нужно сделать?

Марина
Гость
Марина

Доброго дня! Я мама дитини 7 років, розлучена і донька проживає зі мною. Маю питання щодо індексації аліментів. Є рішення суду у 2014 році щодо стягнення аліментів у твердій грошовій сумі 400 грн. В листопаді 2017 року подала заяву в суд про збільшення аліментів і через перенесення засідань та через непризначення засідань місяцями, досі не розглянули справу. Є така підозра, що це затягування умисне та рішення буде не в мою користь (а я прошу 25% або 50% від мінімуму на дитину з днч подачі заяви). Весь цей час чоловік і далі платить по 400 грн в місяць. Якщо рішення суду… Читать далее »

Светлана
Гость
Светлана

чи потрібно нараховувати аліменти за жовтень,якщо дитині виповнилось 18 років 1 жовтня?

Ольга
Гость
Ольга

Добрый день. Подскажите пожалуйста каким образом мне добиться выплат алиментов от бывшего мужа, который проживает на данный момент в ДНР. А я с ребенком в Украине. Раньше передавал хоть какие то деньги через родственников, знакомых. А с апреля 2018г. вообще ничего не передает, “кормит” меня обещаньями.
Решение суда есть, в исполнительной службе дело заведено, бывший муж об этом знает.

Кристина
Гость
Кристина

Доброго дня, підскажіть будь ласка, якщо мій чоловік, атовець, працює за кордоном, то яку суму аліментів він має сплачувати, дочкі 17 років

asestent
Гость
asestent

Доброго Дня! Цікавить наступне питання… Я зараз на стадії розлучення… З дружиною не проживаємо розом уже понад три роки… Маємо трьох дітей віком 4,8,10 років.. Що місяця на картку де приходять дитячі гроші я перераховував суми з розрахунком 150грн на день (тобто 3*50 на дитину на день), окрім цього, по можливості, а це мінімум 1 раз у два тижні забезпечував, з власної ініціативи, відпочинок, культурні програми, купівлю одягу та харчів при “чорній” зарплаті 6-7 тис. з якої потрібно оплачувати своє зйомне житло, якусь їжу та одежу. кошти перекидав вчасно – визначеного числа місяця… раніше працював не офіційно, зараз оформився СПД…… Читать далее »

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня! підскажіть будь ласка, при подачі заяви про винесення судового наказу стягнення аліментів, заявник не звільняється від сплати судового збору згідно ст. 5 ЗУ “Про судовий збір” із змінами, внесеними згідно із Законами № 2037-VIII від 17.05.2017, № 2234-VIII від 07.12.2017, № 2475-VIII від 03.07.2018. ????

Леся
Гость
Леся

Доброго дня,підкажіть будьласка у якому розмірі мають бути мінімальні аліменти. у мене син інвалід 3 групи,він вступив у коледж на очну форму навчання,йому виповнилося уже 18 років

Леся
Гость
Леся

Доброго дня!!!! цікавить таке питання. Згідно постанови суду з працівцика належить стягнути аліменти у розмірі 70% від його доходів. Нарахована зп становить 3760грн. Окрім того він користується правом на ПСП на 2 неповнолітніх дітей. Оскільки аліменти можна стягувати лише при виплаті зарплати то тієї суми не вистачає щоб повністю покрити розмір аліментів. Як у такому разі бути? стягувати все що можливо а решту у примітках звіту – як борг?

Влада
Гость
Влада

Доброго дня. У мене таке запитання я одружена у нас з чоловіком маленька дитинка(5місяців), він раніше жив у цивільному шлюбі де у нього є донька 6років. До цього часу він виплачував дитині кожен місяць по 2тисячі. Минулого місяця його колишня співмешканка подала до суду на аліменти. Він офіційно працює отримає 10000, скільки тепер буде відраховуватися на доньку? І чи має значення що у нього є ще маленька дитина? І якщо колишня співмешканка подасть заяву що він не виплачувала кошти, як довести що він їх давав?

Віталій
Гость
Віталій

Доброго дня. Маю таке питання: згідно із постановою суду маю сплачувати аліменти на одну дитину у розмірі 50% від прожиткового мінімуму. Працюючи за кордоном перераховував кошти у розмірі 4500- 5000 грн щомісяця. У момент набуття чинності постанови і до сьогоднішнього часу (3 місяці) мною були перераховані кошти у розмірі 15 290 грн. Чи є доказам про сплату аліментів підтвердження грошових переказів через с-ми міжнародних переказів, а також підтвердження про зняття відповідних сум колишньою дружиною

Альона
Гость
Альона

Доброго дня, в мене таке питання як збільшити суму аліментів якщо сума аліментів була в твердій грошовій сумі 300 грн в 2013 році наразі сину зараз 7 років ходить в 2 клас це смішна сума і є заборгованість по аліментах, відомо що колишній чоловік іздив закордон на заробітки

Інна
Гость
Інна

Який мінімальний розмір аліментів є на сьогоднішній день? ₩

Анонім
Гость
Анонім

Доброго дня
Підкажіть будь ласка яка суму повинен сплатити чоловік на одну дитину?В листі було вказано не менше 30 і не більше 50 від прожиткового мінімуму, сплачував по 900грн щомісяця,а тепер знову новий закон з 29.08 то не зрозуміла скільки тепер повинен перерахувати.
Прохання уточнити у обох випадках
Яка сума при офіційно працевлаштуванні і не офіційно.
Дякую

Наталія
Гость
Наталія

доброго дня. у мене така ситуація – моїм донькам 10 і 15 років. Я отримую зараз на них обох разом 1200 грн аліментів щомісячно. оли роки назад призначалисудом аліменти було вказано не менше 30% від прожиткового мінімуму .чи можна підвищити суми виплат сьогодні і як це зробити , якщо можливо ? Дякую за відповідь.

Саша
Гость
Саша

Доброго дня. В мене така ситуація: плачу аліменти на одну дитину(9 років). Платив 30 % від прожиткового мінімуму. Нещодавно дізнався в судовому виконавстві що сума з 1.09.2017 зросла до 1277.5 грн. Пояснили що ніби рахують від середньої зарплати по ярмолинецькому районі Хмельницької області ( так як там сплачую аліменти, хоч живу в другій області та офіційно не працюю ). Зараз сума зросла аж до 1357.5 грн ( з1.05.2018). Як таке може бути і що робити?

Леонід
Гость
Леонід

Добрий ранок! У мене така ситуація я сплачую аліменти на дитину, але в мене від іншого шлюбу народилася дитина . Яку заяву потрібно подати до суду про зменшення аліментів? І скільки така заява коштує?

Галина
Гость
Галина

Підкажіть будь ласка. Якщо отримую аліменти на двох дітей 1/2 від всіх доходів. Чи діляться аліменти на рівні частини після досягнення повноліття старшого сина. На меншого буде виплачуватися 1/4 частини заробітної плати?

Марина
Гость
Марина

Добрий день.Подскажите пожалуйста какие документы нужно собрать для того, что бы подать на алименты.И как могу я получить справку о совместном проживании с ребенком , если он не прописан

Настя
Гость
Настя

Доброго дня! Мій к.ч. офіційно не працює, сплачує по 700 грн. щомісячно або через місяць, і каже так як у нього є ще одна дитина то це ніби нормально. Скажіть чи можна писати скаргу по місцю мого проживання, так як він проживає в іншій області.

Галина
Гость
Галина

Добрий день. Підкажіть: чоловік сплачує аліменти на двох дітей 11 і 17 років 1/2 від всіх доходів, працює офіційно. Менший син дитина-інвалід 1 група А. Старшому буде 18, навчається у ВНЗ на денній формі. Які позовні заяви потрібно подавати і який відсоток вимагати на кожну дитину. Дякую.

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня ! Чоловік сплачує на дитину(13р.) 484 грн. в зв”язку з тим що у нього є пенсія . По рішенню суду там є сплата 1/3 від доходу (без зазначення прожиткового мінімуму). Чоловік неофіційно працює.Які мої дії для збільшення .

Катя
Гость
Катя

Подскажите, подала иск на алименты в марте 2018 на 1/4 от дохода , но не меньше 50% от прож. минимума. Суд будет в июле 2018. Узнала что бывший муж работает неофициально и стоит на учете в центре занятости. На какой размер алиментов я могу рассчитывать?

Ольга
Гость
Ольга

Подскажите пожалуйста, если алиментчик уволился с работы и перестал выплачивать алименты, что делать?

Лилия
Гость
Лилия

подскажите пожалуйста, где мне найти образец заявления на повышение суммы алиментов, (если отец ребенка пошел на работу ) а выплаты остались теми же

Катя
Гость
Катя

Могу ли я быть освобождена от авансового взноса по исполнительному производству, если его размер составляет четвертую часть выплат из соцслужбы? Спасибо, с уважением.

Катя
Гость
Катя

И ещё такой вопрос. Дождалась уже постановления из апелляции, получила исполнительные листы, подала их в исполнительную службу. Иск о взыскании алиментов подала в марте 2016 года, в нем требовала алименты на ребёнка, допзатраты и алименты на себя. Было сначала заочное решение, потом его отменили, был опять суд, потом апелляция. В итоге 4 исполнительных листа. Должник одноразового заплатил алименты на ребёнка, в ИС сказал, что подаст в кассацию на допзатраты и алименты на меня, на уже понесенные затраты в ИС производство не открыли,т.к не внесен авансовый платёж. Вопросы: 1. Обязан ли должник исполнять решение суда, хоть и хочет подавать кассационную жалобу?… Читать далее »

Катя
Гость
Катя

Здравствуйте!
В новостях сообщили об утверждении новых штрафов для неплатильщиков алиментов. Так ли это? Если да, то когда они вступают в силу и как можно это применить при задолженности более 2-х лет? Спасибо

Олена
Гость
Олена

Доброго дня. Дайте ,будь-ласка ,відповідь. Колишній чоловік не платив аліменти,є заборгованість по аліментах.Чи можна стягнути тепер,якщо син 1996року народження.Інвалід-дитинства 3групи.

Наталія
Гость
Наталія

Підкажіть будь ласка скільки повинен платити чоловік на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку,на що я можу розраховувати

wpdiscuz   wpDiscuz