Збільшення розміру аліментів на дитину (зразок позовної заяви)

Як відомо, розмір аліментів, які отримують неповнолітні діти від батьків, не дуже високий. Пов’язано це, звичайно, не зі скупістю батьків, а із загальним соціально-економічним становищем у країні. Тим не менш, діти потребують матеріального забезпечення в достатньому рівні. Іноді єдиним способом подбати про потреби дитини є збільшення розміру аліментів. А саме – звернення до суду з відповідною позовною заявою.

Така можливість передбачена сімейним законодавством – відповідно до частини 2 статті 193 СК України, у разі зміни у фінансовому чи сімейного стану платника або одержувача аліментних платежів (або інших обставин) допускається зміна розміру аліментів у бік підвищення або пониження.

Як це здійснити на практиці? Розглянемо в даній статті.

Раніше у наших статтях ми розповідали, чи стягуються аліменти з премії, з лікарняного, з матеріальної допомоги, з відпускних виплат, а також з продажу автомобіля.

Збільшення розміру аліментів – підстави для зміни

Стаття 193 Сімейного кодексу встановлює, що підставою для зміни розміру аліментних виплат (як у бік збільшення, так і у бік зниження) є значні зміни у фінансовому або сімейному стані сторін – платника або одержувача виплат. Тому подача позовної заяви про  збільшення розміру аліментів на дитину  може бути обґрунтована наступними обставинами:

  • покращився матеріальний стан аліментоплатника (наприклад, суттєво зросла заробітна плата, з’явилося додаткове джерело доходу, припинилися інші зобов’язання з утримання дружини, престарілих батьків, інших дітей);
  • погіршився матеріальний стан одержувача аліментних виплат (наприклад, придбання статусу інваліда, втрата роботи, народження дитини, серйозне захворювання, що вимагає значних витрат на лікування у неповнолітньої дитини, на користь якої виплачуються аліменти, придбання зобов’язань по утриманню інших утриманців, тощо).

Таким чином, зміна аліментів у бік збільшення можлива в двох випадках:

  • нинішній розмір платежів не покриває потреб дитини;
  • збільшені заробітки платника дозволяють стягувати великі суми на утримання неповнолітнього.
Читайте також:  Як доказати, що батько платив аліменти на дитину?

При розгляді позовної заяви про збільшення розміру аліментів на дитину  суд враховує фінансовий та сімейний стан обох сторін, щоб дотримати баланс між інтересами аліментоплатника та одержувача грошових коштів. Суд приймає рішення, щоб потреби дитини були забезпечені на достатньому рівні, але щоб при цьому платник не залишився без засобів до існування.

Позовна заява про збільшення розміру аліментів на дитину (зразок)

Підготувати позовну заяву про зміну (збільшення) розміру аліментів можна як за допомогою професійних юристів нашого порталу (консультація надається безкоштовно!), так і самостійно, ознайомившись з поданим нижче зразком документу та правилами, передбачених цивільно-процесуальним законодавством – статтями 180, 181, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України.

У позовній заяві зазначаються такі відомості:

  • найменування судового органу;
  • дані позивача (П.І.Б., місце проживання, місце роботи, контакти);
  • дані відповідача (П.І.Б., місце проживання, місце роботи, контакти);
  • ціна позову (розрахунок суми, на яку на вимогу позивача повинен бути збільшений розмір аліментів за рік);
  • заголовок документа («Позовна заява про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину»);
  • виклад обставин справи (підстави для підвищення розміру аліментів – зміна у фінансовому, сімейному стані одержувача чи платника, додаткові потреби дитини);збільшення розміру аліментів
  • інші відомості, що мають значення для справи;
  • докази перерахованих обставин;
  • вимоги до суду – збільшити розмір аліментних виплат;
  • програми;
  • дата;
  • підпис.

До позовної заяви про збільшення розміру аліментів потрібно додати такі документи:

  • копії позовної заяви – у такій кількості, скільки осіб бере участь у судовому процесі (як мінімум 3 – для суду, позивача та відповідача);
  • квитанція про оплату судового збору;
  • конії паспортів сторін;
  • аліментна угода, судовий наказ, виконавчий лист про виплату аліментів – із зазначенням початкового розміру аліментних виплат;
  • копії платіжних документів (розписок, квитанцій, банківських виписок), що підтверджують виплати протягом останніх 6 місяців;
  • довідки про доходи;
  • медична довідка про здоров’я;
  • інші документи, що обгрунтовують звернення до суду з вимогою про підвищення розміру виплат.
Читайте також:  Неофіційна сплата аліментів: як підтвердити, що батько утримує дитину?

Нижче ви можете ознайомитися та скласти власну позовну заяву про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину:

Зразок позовної заяви про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину

 

Подання до суду позовної заяви про збільшення розміру аліментів на дитину

В який судовий орган слід подавати позовну заяву? Як правило, позовні заяви розглядає суд за місцем проживання відповідача. Для даної категорії цивільних справ визначена альтернативна підсудність – це означає, що позов може подаватися до суду за місцем проживання відповідача або позивача – на вибір.

Перш ніж подавати позовну заяву в канцелярію суду, потрібно сплатити судовий збір, а квитанцію про оплату – прикласти до позову. Відповідно до Закону України «Про судовий збір», розмір платежу за подання позовної заяви залежить від ціни позову.

Подавати позов та документи можна як особисто, так і через довірену особу – представника, повноваження якого підтверджені довіреністю. Якщо позов буде подавати представник – про це слід вказати в позові.

Чи може суд відмовити у прийнятті позова?

У ряді випадків, передбачених ЦПК України, суд може відмовити в прийнятті позовної заяви, якщо …

  • позовна заява подається особою, чиї права не порушені;
  • позовна заява з аналогічними вимогами вже подавалася до суду, була розглянута, по ній вже ухвалено судове рішення.

Крім того, в законі передбачені випадки, в яких позовну заяву може бути повернуто…

  • позовну заяву подано до суду, який не уповноважений розглядати справи даної категорії;
  • позов подано недієздатним позивачем;
  • позовну заяву підписано особою, яка не має на те повноважень, або позов не підписаний зовсім;
  • позивач звернувся з заявою про повернення позову.

Розгляд позовної заяви про збільшення аліментів

Позовна заява про підвищення аліментів має бути розглянуто не пізніше ніж через 1 місяць з дня подачі. Протягом цього періоду суд вивчить позов та подані документи, призначить дату першого судового засідання, про що будуть повідомлені обидві сторони. Одержувач і платник аліментів можуть з’явитися на судове засідання особисто, а можуть направити своїх представників за довіреністю.

Читайте також:  Порядок стягнення аліментів за виконавчим листом

Суд розглядає позов, вивчає подані документи, заслуховує сторони. В ході судового розгляду позивач повинен представивши підтверджуючі документи та переконати суд у тому, що позовні вимоги про зміну (збільшення) розміру аліментних виплат – обґрунтовані. Відповідач може визнати позовні вимоги, а може подати зустрічний позов або заперечення на позов, виклавши суду власну позицію щодо предмету спору і підтвердивши її доказами. Всі клопотання сторін будуть розглянуті судом.

Винесення рішення

Після закінчення судового розгляду суд виходить до нарадчої кімнати. Після повернення – оголошує сторонам завершальну, резолютивну частину рішення за позовом – задовольнити позовні вимоги повністю або частково, залишити позов без задоволення, якщо доводи та докази виявляться недостатніми.

Також суд пояснює, в який термін і в якому порядку сторони можуть оскаржити винесене рішення, оскільки законну силу воно набирає лише через один місяць. Щоб оскаржити судове рішення потрібно підготувати та подати в Апеляційний суд скаргу.

Якщо рішення суду буде позитивним, розмір аліментних виплат збільшиться:

  • якщо початковий розмір аліментів був призначений в частках від заробітку, то і зміна (збільшення) розміру аліментів буде в частках;
  • якщо початковий розмір аліментів мав форму твердої грошової суми, вона буде збільшена, але так і залишиться постійною, твердою сумою.

Бувший чоловік не сплачує грошові кошти на утримання дитини? У статті  “Позовна заява про стягнення заборгованості та пені по виплаті аліментів (розрахунок пені)” ми розповіли, як стягнути аліментний борг та штрафні санкції з боржника.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

43
Отправить ответ

avatar
18 Тем комментариев
25 Ответов
17 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Анна
Гость
Анна

Доброго дня! Суд призначив аліменти 900 грн. Колишній чоловік одружився та подав на зменшення ,встановили 750 грн. Зараз дитині 10 років чи можу я подати на збільшення аліментів? Колишній чоловік вже розлучений,на яку суму можу я розраховувати,працює в Росії неофіційно.

Іванка
Гость
Іванка

як довести суду наявність нелегальних доходів у платника аліментів?

Галя
Гость
Галя

доброго дня.У звязку із законом про збільшенння розміру аліментів.Хочу подати позовну заяву ,які потрібні документи.дитині 8 років,колишній чоловік офіційно працює закордоном.Теперішня сума аліментів становить 900 грн.Чи є у мене шанс збільшити розмір..аліментів

Светлана
Гость
Светлана

Добрый день, скажите пожалуйста, есть решение суда на алименты в розмере 1000 грн. на ребенка 11 лет, но данный момент денег этих не хватает ( договориться о повышении он не хочет), могу ли я подать заявление на повышение алиментов до 2000 грн., так как на данный момент я в декрете с ребенком от другого ( гражданский брак)? И могу ли я подать на раздел имущества нажитого в браке если после развода прошло больше года?

Ірина
Гость
Ірина

Залишила запитання про аліменти,але відповіді так і не отримала. Прикро.

Надія
Гость
Надія

Добрий вечір, порадьте. Минулого року судом встановлено аліменти в розмірі 1500 грн на дитину 3 роки. Зараз колишній хизується достатком, іномарки, бренди, відпочинки. Але лишньої копійки на дитину не дає. Доказів збільшення його достатку не маю, все з його слів. Так як нерухомість вся записана на близьких родичів. Я працюю вихователькою в дитячому садку, тому дохід маю мінімальний. Як мені подати заяву на збільшення аліментів до 2000 тис. Чи можливо таке? Наперед дякую за відповідь.

Ірина
Гость
Ірина

Доброго дня! У мене таке питання: маю сина 9 років, 5 років розлучена з чоловіком і отримувала аліменти в розмірі 600 грн. 1 рік. ПОтім колишній захворів, отримав 3 групу інвалідності, подав в суд на зменьшення аліментів. Я дала згоду на 500 грн+ він виплачував заборгованість і сума аліментів була 654 грн, тобто пів пенсії. Вже 2 місяці він пенсію не отримує, не знаю чи йде на перекомісію. Чи можу я подати в суд на збільшення аліментів і хто має платити судовий збір? Я знаходжусь у декреті з 2 дитиною

Анонім
Гость
Анонім

Доброго вечора якщо мій чоловік сплачувати аліменти на двох дітей і в нього народилась третя дитина. Колишня дружина вимагає збільшення еліментів тому що він був два рази в Польщі. Які потрібно документи занести і де щоб сума залишалась та сама або менша. Допоможіть будь ласка.

Іван
Гость
Іван

Колишня подала заяву на збільшення аліментів з 600 грн, на 1770 грн. Прийшов лист з суду і там встановлена ціна позову 10620грн, не можу зрозуміти що це за сума?

Анна
Гость
Анна

Доброго дня. Підскажіть будь-ласка. Моїй доньці виповнилося 6 років, аліменти отримую у твердій грошовій сумі 700 грн, але на сьогоднішній день 50% прожиткового мінімуму для моєї категорії складає 972 грн. Мені порадили змінити аліменти з твердої суми на частину від заробітку. Як мені це зробити, відповідного зразка заяви, знайти не можу, інформації про працевлаштування колишнього чоловіка у мене немає. Допоможіть будь-ласка.

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня, підскажіть, будь ласка, чи можу я в позовній заяві на збільшення розміру аліментів вказати не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку без зазначення твердої грошової суми? Чи буде це правильним?

Оксана
Гость
Оксана

Добрий день, судом було призначено аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. Чи можу я подати заяву в суд на збільшення і на яку суму? Де можна знайти зразок заяви та чи може судове засідання проходити без моєї участі? Дякую!

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня. Суд призначив розмір аліментів 640 гривень. Але оскільки в моєї дитини нещодавно виповнилось 6 років( а отже збільшився прожитковий мінімум) я вирішила подати позовну заяву про зміну розміру аліментів на 972 але не менше 50ти% від прожиткового мінімуму дитини відповідного віку. Мені прийшла ухвала про залишення заяви без руху. Суддя керувалась тим, що я не оцінила позов. Підкажіть будь ласка як оцінити позов?

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, яку суму аліментів я повинна отримувати на місяць, якщо два роки тому судовий наказ про стягнення аліментів з платника 30% від прожиткового мінімуму на двох дітей віком 8 і 9 років ( на даний момент)? Дякую!

Николай
Гость
Николай

Доброго дня! Боржник фіктиво прописаний в Україні, в селі, але там не проживає, про те е Акт державного виконавця, яким була зроблена перевирка у присутньості понятих та всановлено цього факту. Крім того е довідка від самого боржника про те, що він з 2016 р. перебувае на роботі за кордоном, де працюе у іноземній фірмі в ОАЕ. Державний виконаікць нараховує аліменти виходячі з серднього по району показнику з/плати, в якому той проаисаний. Питання: чі можна змінити стягнення аліментів за адресою, яка вказана в виконавчому листі, за якою прожівав боржник раніше, та яка е остання відома, чи за адросою йго перебування за… Читать далее »

Николай
Гость
Николай

У вас не работает режим вставки текста и коррекции уже набранного, это очень и очень не удобно!
Это ваша недоработка или так задумано?

Вікторія
Гость
Вікторія

Доброго дня, прошу допомогти у такому питанні: стягнення аліментів на двох дітей відбувалося в 1/3 частки від доходу батька, потім одна дитина досяга повноліття та виконавець у 2017 р. постановив стягнення на молодшу дитину провадити у 1/6 частки. Стягувач сьогодні подає позов до суду про збільшення частки з 1/6 до 1/4, чи можна прохати суд датою початку стягнення за новою нормрою вважати дату, коли виконавець ухвалив постанову у 2017 р.?

Надія
Гость
Надія

Доброго дня, віднедавна ВРУ прийняла новий закон про аліменти, де визначено мінімальна сума аліментів не може бути нижчою за мінімальний прожитковий рівень для дитини – 1777грн. Чи я правильно зрозуміла 1777- це мінімум , який платник аліментів зобов‘язаний сплатити чи з цієї суми мінімумом вважається 50%?

wpdiscuz   wpDiscuz