Скільки коштує заява про розлучення в Україні в 2018 році?

Розлучення – серйозний крок. В такій ситуації питання про те, скільки коштує заява про розлучення – другорядне. Сімейні пари стикаються з масою проблем: взаємні претензії, майнові спори, розбіжності в питаннях утримання та виховання дитини та багато іншого.

Разом з тим, в минулому році в пресі з’явилася інформація, що вартість розлучення в черговий раз зросте. Слух був не безпідставний, враховуючи, що судові збори збільшуються з кожним роком, поповнюючи державний бюджет. Можливо, таке рішення влади змусило б сімейні пари більш відповідально ставиться до питань укладення шлюбу.

Ми розповімо про механізми розрахунку державного мита, а також про те, скільки доведеться заплатити подружжю, яке прийняло рішення про розлучення.

Підвищення держмита: «за» і «проти»

В Україні кількість пар, що розлучається – величезна, більша половина сімей розпадається. Але чи є підвищення плати порятунком у цій ситуації?

Що робити?

Прихильники підвищення державного мита запевняли, що в такій ситуації чоловік і жінка зважать всі «за» і «проти», перш ніж узаконити стосунки. Це знизить кількість поспішних шлюбів, а плата, що стягується за подання зави про розлучення, стане своєрідним штрафом. Гроші можна буде спрямувати в аліментний фонд або пустити на фінансування соціальних програм.

Противники підвищення держмита стверджували, що кількість розлучень від цього не зміниться. А підвищення судового збору стане причиною поширення цивільних шлюбів. Адже офіційний шлюб буде пасткою, звідки без грошей не вибратися. Українські чоловіки і жінки не будуть поспішати легалізувати відносини, позбавивши власних дітей захисту і ризикнувши особистим майном. Офіційні шлюби і нормальні сім*ї стануть, швидше за все, винятком.

Існує ще один суттєвий мінус, що перешкоджає впровадженню таких реформ. Принципи Сімейного Кодексу наступні: шлюби між чоловіками та жінками повинні створюватися і розриватися на добровільній основі. Ніхто, в тому числі і уряд, не має права обмежити свободи громадян або втручатися в сімейні питання. А підвищення держмита інакше як втручанням в сімейні стосунки і порушенням прав чоловіків і жінок не назвеш.

Читайте також:  Процес розлучення - причини для припинення шлюбу в позові

Проте у витрати, пов’язані з розірванням шлюбу, входить не тільки державне мито. Все залежить від індивідуальних обставин. А також від того, чи бажає подружжя просто поповнити державний бюджет у вигляді обов’язкового платежу, або їм необхідно комплексне юридичне супроводження процесу. В останньому випадку вартість свідоцтва про розлучення зросте в рази.

Скільки коштує заява про розлучення: сума держмита 2018 році

Державне мито справляють незалежності від того, куди подається зава про розлучення – у РАГС або до суду. Квитанція про сплату – обов’язковий документ, який повинен буди поданий разом із заявою.

Існує кілька факторів, що впливають на кінцеву суму держмита. Наприклад:

  • буде проходити процедура – в суді або через РАГСі;
  • ініціатором розлучення виступає один з подружжя, або бажання спільне;
  • чи має подружня пара, що розлучається, неповнолітніх дітей;
  • як буде проводитися розділ спільного майна;
  • який привід для розірвання шлюбу.

Держмито при розлученні через ЗАГС

Підпунктом «б» пункту 5 статті 3 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.93 № 7-93 встановлений розмір держмита при розлученні в РАГСі – 0,5 неоподаткованих доходів громадян – 8,5 грн.

Зверніть увагу! Розлучення сімейної пари, яка виховує спільну неповнолітню дитину, здійснюється у суді.

З цього правила є виняток – подача заяви про розлучення в РАГС в односторонньому порядку і за наявності неповнолітніх дітей допускається, якщо другий із подружжя:

  • помер або пропав без вісті;
  • визнаний померлим;
  • визнаний недієздатним.

Держмито при розлученні в суді

До позовної заяви про розлучення додається квитанція про сплату державного мита в розмірі 704 грн. Це в тому випадку, якщо у сторін відсутні майнові спори. До речі, у 2017 році подача позову коштувала 640 грн.

Далі, після отримання судового рішення, подружжя повинно звернутися в РАГС, зареєструвати зміни сімейного статусу в актовій книзі, отримати свідоцтво про розірвання шлюбу та проставити відмітку у паспорті. За кожну копію свідоцтва також доведеться заплатити.

Зовсім інший розрахунок державного мита, якщо у позові про розлучення заявлені майнові вимоги. В даному випадку стягується фіксована сума та відсоток від оціночної вартості майна. Так, при подачі позову стягується судовий збір в розмірі 1% від ціни заявлених позовних вимог, але не менш 0,4 прожиткових мінімумів та не більше 3 прожиткових мінімумів. Таким чином, при розлученні сімейній парі доведеться сплатити судовий збір у розмірі 704 грн. + 5 286 грн. (максимальний показник).

Читайте також:  Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

 Як сплатити держмито за заяву про розлучення?

Таким чином, ціна розлучення залежить від багатьох факторів, але процес сплати – незмінний. Для оплати державного мита, потрібно:

  • звернутися в РАГС або суду і подати заяву про розлучення;
  • визначити розміри мита;
  • отримати в РАГСі або суді квитанцію про оплату і заповнити;
  • сплатити держмито.
Заява подається в РАГС за місцем проживання одного з подружжя або за місцем реєстрації шлюбу. Позови про розлучення розглядають районні або міські суди за місцем знаходження позивача або відповідача.

Квитанція про оплату

Оплата судового збору відбувається згідно квитанції, в яку вноситься наступна інформація:

  • Ф. В. О. платника;
  • дані паспорта, ІПН;
  • сума;
  • підстава платежу;
  • найменування, реквізити установи – одержувача платежу;
  • банківські реквізити (найменування банку, № рахунку);
  • дата;
  • підпис.

Спосіб оплати

Існує декілька способів оплати:

  • через банківське відділення;
  • за допомогою електронного гаманця;
  • через банківський термінал самообслуговування;
  • банківською картою, через інтернет-банкінг.

Зверніть увагу! Слід вибирати той спосіб оплати, який дозволить отримати квитанцію, чек, виписку або інший документ, який свідчить про перерахування коштів. До заяви і до позову в обов’язковому порядку надається документ з підтвердженням оплати держмита. При його відсутності ані РАГС, ані суд не прийме заяву до розгляду.

Повернення судового збору. Термін дії платежу

При розірванні шлюбу через органи РАГСу, сторони отримують свідоцтво на розлучення через 30 днів після подачі заяви та сплати державного мита. Якщо сторони передумали або з іншої причини не з’явилися на реєстрацію розлучення, заява анулюється. Сплачені кошти не повертаються. Повторна подача заяви передбачає повторну сплату державного мита.

При зверненні з позовом до суду, строки дії мита дещо інші. При наявності недоліків (невірно складений позов, відсутні документи, на які посилається заявник) суддя може не прийняти позовну заяву до розгляду. В даному випадку позивачу слід усунути наявні проблеми, після цього заяву буде прийнято. Сплачене за подання позову мито залишиться в силі.

При відмові у задоволенні позовних вимог повторно звернутися з тим же заявою не можна. Держмито, сплачене за подання позову, не повертається.

Додаткові витрати

У процесі розгляду заяви про розлучення можуть знадобитися додаткові витрати, відшкодування яких покладено на сторони.

Читайте також:  Спільне майно - як відмовитися при розлученні?

Судові витрати

Це стосується позовних заяв, які містять вимогу про поділ майна або «дитячі» питання. До таких витрат відносять:

  • оплату проведеної експертизи;
  • оплату за оцінку майна або об’єкта;
  • отримання висновку спеціаліста (наприклад, встановлення порядку при розділі нерухомості) і таке інше.

Нотаріальні послуги

Також нерідко сторони звертаються за вчиненням нотаріальних дій. Витрати будуть потрібні при складанні або нотаріальному посвідченні таких документів:

Скільки коштує заява про розлучення в Україні

  • угоди чоловіка і дружини про місце проживання дитини;
  • угоди про майновий розділ;
  • заяви про розірвання шлюбу одного з подружжя, який не зміг особисто відвідати ЗАГС;
  • довіреності на ім’я представника, який бере участь у процесі і так далі.

До речі, прочитав статтю “Шлюбний договір у нотаріуса” ви дізнаєтесь, скільки коштує нотаріальне завірення шлюбного договору.

Юридичні послуги

Бувають ситуації, коли професійна допомога юриста просто необхідна. Деякі пари бажають заощадити, самостійно розбиратися в юридичних тонкощах сімейного законодавства. Така «економія» іноді спричиняє додаткові витрати.

Як правило, юридична допомога потрібна:

  • в процесі підготовки та складання позову, заяви або клопотання;
  • в ході представництва і спільної участі у судовому засіданні;
  • при підготовці апеляції і в багатьох інших випадках.

Можна скористатися послугою разово, або звернутися в юридичну компанію, яка пропонує спеціально розроблені комплексні послуги з супроводу шлюборозлучних процесів «під ключ».

Юридичні послуги оцінюються індивідуально, залежать від особливості ситуації, від обсягів та термінів роботи, кваліфікації та практики юриста. Як правило, мінімальна вартість послуг юриста може складати 200 грн. (консультація, складання позовної заяви про розлучення), максимальна – 20 000 грн. (супровід процесу).

Таким чином, вирахувати точну суму, яку необхідно сплатити при подачі заяви про розлучення – доволі складно. Для деяких подружніх пар витрати обмежаться розміром держмита, а комусь потрібно витрачати додаткові кошти.

Якщо ви бажаєте дізнатися, як розлучитися з громадянином Туреччини, прочитайте нашу попередню статтю.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему, і ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

5
Отправить ответ

avatar
3 Тем комментариев
2 Ответов
3 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Лілія
Гость
Лілія

Доброго дня,підскажіть будь ласка, я хочу розлучитися з чоловіком У нас є дитина 2 роки. Я ще в декретній відпустці. Син прописаний зі мною ,а чоловік в іншій квартирі.
Чоловік сказав ,якщо він піде з мого дому ,то забере в мене дитину. Настроєний проти мене агресивно.
Він працює офіційно.
Чи зможе він забрати дитину?
Я не маю шкідливих звичок ,не зловживаю ні чим.
Дякую за відповідь.

Людмила
Гость
Людмила

Доброго вечора. Маю намір розлучитися з чоловіком. У нас спільна дитина 2 роки. Я поки що в декретній відпустці. Свого житла немаю . Який шанс, що нас швидко розлучать і дитина залишиться зі мною?

Світлана
Гость
Світлана

Доброго дня мене звати Світлана я хочу розлучитися з чоловіком в нас 5 спільних дітей самому меншому 7 місяців. Спільного майна немає. Підкажіть якщо він приписаний в будинку мого батька можна його виписати і розлучитися?

wpdiscuz   wpDiscuz