Термін дії виконавчого листа за аліментними зобов’язаннями

У більшості випадків подача позовних заяв в суд про стягнення аліментів призводить до єдиного результату: видачі виконавчого листа. На підставі цього документа проводиться щомісячне відрахування коштів на утримання дитини.

Часто у стягувача та платника виникає питання: чи обмежені терміни дії виконавчого листа? Про це ми розповімо в нашій статті.

Виконавчий лист за аліментними зобов’язаннями

Виконавчий лист – документ, який є підставою для виконання судового рішення. За загальним правилом суддя видає документ після того, як минув термін оскарження і рішення набуло чинності.

Докладно про те, як стягуються кошти на дитину в суді, ми розповіли тут.

По справах, що стосуються аліментних стягнень, судове рішення виконується негайно. З цієї причини виконавчі листи видаються відразу ж після винесення рішення.

Документ направляють до служби судових виконавців або видають на руки стягувачу. Якщо батько дитини отримує дохід в декількох місцях одночасно (наприклад, працює та отримує пенсію), суддя видасть кілька виконавчих документів.

Аліментні зобов’язання виникають з дня подання позовної заяви. Скільки б місяців суд не розглядав справу, аліменти будуть нараховуватися. Після того як рішення прийняте і виданий виконавчий лист, сума, яка «набігла» за час слухання, стягується одночасно з щомісячними платежами.

Порядок дій по виконавчому листу

Яким чином виконується судове рішення? Отримавши на руки документ, стягувач має право вибору:

  • направити виконавчий лист (особисто або поштою) разом із заявою про примусове виконання рішення суду на адресу УДВС за місцем проживання відповідача;
  • надати документ за місцем роботи алиментоплатника (а також за місцем отримання інших доходів), де бухгалтерія самостійно здійснюватиме розрахунок і перерахування аліментів. Разом із листом, на підприємство необхідно направити банківські реквізити, на які будуть здійснюватися виплати, а також особисті дані стягувача;
  • тримати виконавчий лист у себе, домовившись з платником про аліментні відрахування на дитину в добровільному порядку.
Читайте також:  Стягнення неустойки (пені) за несплату аліментів (зразок позовної заяви)

Зверніть увагу! Направлення виконавчого листа безпосередньо за місцем роботи платника значно прискорить процес отримання грошових коштів.

Більш докладно про порядок стягнення аліментів співробітниками ДСВП ми розповіли в статті “Як стягнути аліменти за виконавчим листом?“.

Термін дії виконавчих листів

Законодавець встановив загальний термін дії документа – 3 роки з моменту вступу в силу судового рішення. В нашому випадку існує виняток.

По справах, пов’язаних з аліментних стягненнями, виконавчий лист діє до повноліття дитини, а також протягом 3 років після досягнення нею повноліття. При цьому діє термін позовної давності.

Що це означає? Аліменти нараховуються з дня подання позову. Але бувають ситуації, коли стягувач, отримавши від судді виконавчий лист, не надіслає документ судовому виконавцю. Алиментная заборгованість у такому разі буде стягнута за минулі 3 роки з моменту реєстрації виконавчого провадження.

Наприклад, судове рішення винесено 01.02.2012. Якщо стягувач пред’явив лист в УДВС 01.02.2014, борг буде вирахуваний за весь період. Якщо документ буде направлений виконавцю 01.02.2017, заборгованість стягнуть тільки з 01.02.2014, тобто за минулі 3 роки.

Коли можна пред’явити виконавчий лист?

Алиментоотримувач має право пред’явити документ до УДВС або за місцем роботи платника протягом всього періоду, поки дитина не досягла повноліття, а також протягом 3 років після її вісімнадцятиріччя. Тобто до того моменту, поки дитині не виповниться 21 рік.

Про порядок стягнення алиментной заборгованості після повноліття дитини ви дізнаєтеся, прочитавши статтю “Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?“.

Якщо на момент повноліття дитини аліментні зобов’язання не виплачені та утворився борг, пристав не закриє справу, а продовжить стягувати заборгованість.

Про позовної давності за аліментними стягнень ми розповіли в цій статті.

Читайте також:  Відзив - заперечення на позовну заяву (зразок)

Алиментоотримувач має право відкликати виконавчий лист у будь-який час. Протягом 3 років документ можна знову пред’явити для організації виконання.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

2
Отправить ответ

avatar
1 Тем комментариев
1 Ответов
0 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Александр
Гость
Александр

Добрый день.
Дайте пожалуйста ответ на такой вопрос. Жена 2011 году забрала исполнительный лист. Если она снова его подаст в исполнительную службу, как и за какой период будут начислены алимены по новому законодательству?

wpdiscuz   wpDiscuz