Як платити аліменти безробітному?

З появою на світ дитини за її утримання та догляд мають відповідати батьки. При цьому зовсім неважливо, проживають вони разом чи окремо. Зазвичай з одним з батьків (з яким дитина не проживає на регулярній основі) стягаються аліменти відповідно до розміру заробітної платні. Однак в життя стаються ситуації, коли людина втрачає роботу. Пошук нового місця може тривати кілька місяців. І тоді постає питання – що ж робити з виплатами на утримання дитини та як нараховуються аліменти з безробітного. Сьогодні ми розберемось з усіма аспектами цієї ситуації.

Коли безробітні батьки можуть не сплачувати аліменти?Стягнення аліментів з безробітного

Саме тому стягнення аліментів з безробітного відбувається в такому ж порядку, як і тоді, коли людина працювала. Правда, існує два варіанти, що дозволяють одному з батьків припинити виплату аліментів. Відповідно до статті 188 Сімейного кодексу України, від виплат на утримання дитини батьки звільняються в таких випадках:

  1. Якщо дохід дитини набагато більше, аніж зарплата батьків. В такій ситуації дитина самостійно може закривати всі базові потреби.
  2. За рішенням суду. У випадку, коли дохід дитини зникне чи хоч трохи зменшиться, одна зі сторін може подати заяву на стягнення коштів з другого батька.

В усіх інших ситуаціях, незалежно від того, чи працюють діти, чи ні, батьки зобов’язані утримувати їх до настання повноліття.

Правила нарахування аліментів з безробітногоПравила нарахування аліментів з безробітного

Якщо сума аліментів фіксована і була встановлена в суді, то з виплатами в разі втрати роботи проблем не виникає – батько сплачує все ту ж саму суму, яку виплачував і до цього. Проблема з нарахуванням постає тоді, коли аліменти виплачувались як відсоток із заробітної платні. Як порахувати розмір виплат, якщо зарплата зникла?

Читайте також:  Розрахунок аліментів: середня зарплата в Україні в 2018 році

Інформацію ро розмір і розрахунок аліментів ви можете отримати в нашій, раніше написаній статті: “Розрахунок аліментів: середня зарплата в Україні в 2018 році“.

Тепер давайте розберемось, як прораховується розмір аліментів, якщо батько не працює.

  1. Якщо безробітний встає на облік у державну службу зайнятості, то він починає отримувати певні кошти до того часу, поки не знайде нову роботу. В цьому разі розмір аліментів – це певний відсоток від виплат по безробіттю.
  2. Якщо один з батьків втрачає роботу та не встає на облік у службу зайнятості, розмір виплат на утримання дитини становитиме середній розмір зарплат в місцевості, де проживає безробітний. При цьому середня зарплата розраховується на рівні конкретного міста згідно з даними управління статистики.

Навіть якщо безробітній батько змінив місто проживання чи навіть країну, аліменти мають виплачуватись. В такому разі сума буде вираховуватись як середня заробітна плата на новому місці проживання батька.

Існує перелік країн, з якими Україна не підписувала договір про врегулювання подібних ситуацій. Якщо безробітній батько проживає в одній з них, відсоток аліментів буде так само нараховуватись відповідно до розміру середньої зарплати.

При цьому у випадку, якщо батько працює неофіційно, аліменти будуть вираховуватись по середній зарплаті в регіоні. Однак якщо з’ясується, що  дохід батька є більшим за призначену суму, розмір аліментів буде перераховано.

Про порядок стягнення коштів на дитину, читайте в нашій статті: “Сплата аліментів – порядок стягнення коштів на дитину“.

Пам’ятайте, що приховування доходу є злочином, який входить до Кримінального кодексу України та може призвести до ув’язнення.

Для того, аби перерахувати суму виплат на дитину у зв’язку з втратою роботи, необхідно звернутись до суду та надати довідку про безробіття.

Читайте також:  Аліменти: виплати на дитину з матеріальної допомоги

Знаючи, як платити аліменти безробітному, ви зможете прорахувати суму виплат та уникнути неприємних ситуацій та судових позивів.