Основні права батька на дитину після розлучення

Розлучення – болісний та складний процес, як для подружжя, так і для їхніх дітей. Особливо ускладнює все судова процедура, яка має визначити місце проживання дитини та порядок проведення часу з кожним з батьків. Частіше за все суд залишає дитину у матері (особливо це стосується зовсім маленьких дітей). При цьому не варто думати, що тепер батько не має ніяких прав чи має менше прав на свою дитину. Все залишається порівну. Сьогодні ми розповімо, які права продовжують бути закріплені за батьком та як при розлученні залишити дитину з батьком.

Коли дитина після розлучення може залишатись з батькомЯк при розлученні залишити дитину з батьком

Вище ми вже згадували, що в більшості судових позивів з приводу розлучення дитину залишають з матір’ю. Однак прядок визначення місця проживання дитини має спиратись на багато аспектів, що в першу чергу визначаються потребами неповнолітньої особи. В такій ситуації постає питання: в яких випадках при розлученні дитина залишається з батьком?

Звісно, батько може почати боротись з системою, яка обирає місце проживання часто керуючись традиціями та іншими приводами. При цьому чоловікові не варто обирати тактику боротьби та доказувати, що якого колишня дружина – погана мати для їхньої спільної дитини. Набагато краще, використовуючи всі наявні докази, переконати суд, що ви зможете дати дитині кращі умови та більш можливості для розвитку.

Варто також переконатись, що між вами та дитиною існує сильний психологічний зв’язок. Якщо неповнолітній сам скаже, що бажає залишитись з татом, суд врахує це як один з доказів на вашу користь. Думка дитини після десяти років враховується в суди як показання дорослої людини. Крім того, добре налагоджений зв’язок із дитиною буде високо оцінений органами опіки та психологами.

Читайте також:  Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Не варто забороняти матері бачитись з дитиною. Якщо ви ховаєте сина чи доньку від їхньої матері, суд не зможе прийняти рішення на вашу користь.

Враховуйте, що всі докази, пред’явлені в суді, мають відображувати дійсність. В жодному разі не варто казати те, що не зможете підтвердити показаннями інших людей чи окремими документами. Якщо з’ясується, що ви казали в суді неправдиву інформацію, рішення буде винесене не на вашу користь.

Права батька на дитину після розлучення

Права батька на дитинуЯк і при спільному проживання, права батька на дитину після розлучення (втім, як і обов’язки) не змінюються. Єдине обмеження базується на тому, що якщо дитина проживає з мамою, батько не зможе бачити її так часто, як це було до розлучення.

В такому разі графік побачень батька з дитиною має встановлюватись в суді. При цьому матері категорично забороняється якось перешкоджати спільному часу батька з дитиною чи обмежувати право колишнього чоловіка на участь у вихованні неповнолітньої дитини.

Більше інформації про спілкування батька з дитиною ви знайдете в цій статті: “Право батька на спілкування з дитиною при розлученні – усунення перешкод

Якщо мати дитини не дає вам побачитись з нею, ви можете подати позов до суду відповідно до статті 159 Сімейного кодексу України. В такому разі суд може передивиться своє рішення та призначити місце проживання дитини з вами. Головне – довести, що колишня дружина порушує рушення суду. Окрім цього, в судовому порядку також може бути призначене відшкодування моральної та матеріальної шкоди особі, що проживає окремо від своєї дитини.

Тепер ви знаєте, які права має батько на дитину після розлучення та як визначити порядок проживання дитини на користь батька. Нагадаємо, що судове рішення в першу чергу враховує задовільненя потреб маленької дитини. Якщо ви маєте докази того, що дитині буде комфортніше та спокійніше з батьком, а не з мамою, суд встане на ваш захист та призначить потрібне місце проживання неповнолітньої особи.