Автобіографія – зразок написання 2018, 2019

Автобіографія – це невелика розповідь, яка дозволяє дізнатися загальну інформацію про людину. Використовується в багатьох ситуаціях: при прийомі на роботу, вступі до ВУЗу, тощо.

Приклад цього документу буде корисний для будь-якої людини. Хоча писати його доводиться не кожен день, але вміти оформляти зобов’язаний навіть школяр. Даний документ все ж повинен складатися з урахуванням загальних вимог до написання ділових листів. Зразок написання автобіографії при прийомі на роботу, звичайно, буде відрізнятися від біографії, написаної учнем, але структура буде єдиною.

Сьогодні ми розповімо, як правильно оформляти документ, щоб скласти про себе позитивне враження.

Автобіографія українською мовою

Автобіографія – це документ, в якому вказується детальна інформація про людину, написана нею власноруч. Інакше кажучи, це короткий життєпис, в якому зазначаються основні відомості про навчання, а також трудову діяльність.

Як правило, документ підписується громадянином, що його склав, та зберігається разом із його особистою справою.

Як написати автобіографію?

Щоб цей документ максимально допоміг вам отримати бажану роботу або місце в навчальному закладі, важливо враховувати всі тонкощі при його складанні. Подивимося, на що саме слід звертати увагу.

Зміст автобіографії.

Закон не встановлює суворої форми складання документу. З одного боку, це дає певну свободу, дозволяючи писати в довільній формі, а з іншого – ускладнює написання автобіографії. Адже не всі знають, які факти потрібно вказувати, і як саме це робити.Автобіографія (зразок)

Ось мінімум відомостей, які ви повинні прописати в документі:

 • П.І.Б. (повністю);
 • дата народження та/або вік;
 • місце народження та/або проживання (якщо не збігаються);
 • отримана освіта: потрібно вказати, як базову, так і спеціальну, в тому числі курси підвищення кваліфікації;
 • трудова діяльність: де, в який період і ким працювали, причини зміни роботи;
 • сімейне положення та коротко дані про найближчих членів сім (чоловіка/дружини, батьків, дітей).
 • Захоплення, досягнення, нагороди і т. д.

Ви можете додати якісь пункти на свій розсуд, але треба враховувати, що інформація повинна подаватися в стислій формі. Розписаний на кілька сторінок твір навряд чи викличе позитивні емоції у роботодавців.

Порядок заповнення біографії.

При оформленні автобіографії українською потрібно дотримуватися хронологічного порядку. Також не потрібно забувати, що це офіційний документ, тому інформація повинна подаватися лаконічними реченнями.

Дотримуйтеся наступного порядку:

 • У верхній частині посередині документа пишеться назва, після якого крапка не ставиться, а наступне речення починається із нового абзацу.
 • Автобіографія пишеться від першої особи. Починається із займенника «Я», після якого ставиться кома і прописується П.І.Б. повністю.
 • Зазначаються дата, місце народження, можна написати рід діяльності батьків (народився в сім’ї лікарів, вчителів, тощо).
 • Далі відомості про здобуту освіту, починаючи зі школи. Пишеться назва навчального закладу, роки навчання та присвоєна кваліфікація. Не забудьте вказати всі курси, тренінги та семінари, які відвідали, у форматі назва/дата.
 • Досвід трудової діяльності (за наявності): починається з першого місця роботи із зазначенням періоду перебування на даному місці і короткого опису своїх обов’язків. Також вказуються й інші місця роботи,кожне починається з нової строчки.
 • Наукові праці, публікації, інші досягнення із зазначенням назви та року здійснення.
 • Додаткові обов’язки (при наявності). Наприклад, вказати, що успішно виконували обов’язки свого керівника, поки він перебував у відпустці (на лікарняному), написати, чого змогли досягти за цей період.
 • Хобі, особливо, якщо воно пов’язане із професійною діяльністю та по ньому є досягнення.
 • Інформація з особистого життя: сімейний стан, наявність/кількість наявних дітей, рід занять чоловіка/дружини.
 • Відомості повинні бути чітко поділені на інформаційні блоки, кожний починається із нового рядка. Наприкінці під текстом в лівій частині листа проставляється дата (число/рік цифрами, місяць – словами), в правій частині – підпис особи, що склала документ.
Читайте також:  Довідка про доходи (бланк)

Зразки написання автобіографії на роботу, навчання

Автобіографія – зразок написання на роботу.

Загальний принцип складання документа при прийомі на роботу стандартний. Але тут необхідно зробити акцент на наступних пунктах:

 • Пропишіть особисті якості, що потрібні для роботи, на яку влаштовуєтеся – це заощадить час при вивченні документу, та дозволить максимально об’єктивно оцінити вас як кандидата.
 • Приділіть увагу проектам, над якими працювали – це покаже вашу ефективність в командній роботі.
 • Обов’язково опишіть отриману освіту, але основну увагу приділіть професійним успіхам.
 • Якщо є побажання до майбутньої роботи, до форми здійснення трудової діяльності – упом’яніть про це: (приміром, самостійне виконання роботи збільшує ефективність), бажану суму зарплатні, готовність до відряждень, тощо.

Розглянемо на прикладі зразок біографії:

Зразок написання автобіографії жінки на посаду вчителя музики.

Приклад:
Я, Васильєва Василина Василівна, народилася 22 серпня 1970 року в місті Одесі.

1977-1985 р.р. – навчалася в Одескій середній школі № 3. 1985-1989 рр. навчалася в Одеському коледжі мистецтв. З 1989 року – студентка Одеського державного педагогічного університету. Закінчила в 1992 році. Спеціальність – “Вчитель музики”.

З 1989 року працюю викладачем по класу фортепіано у Дитячій школі мистецтв імені Н.А. Римського-Корсакова.

Не судима.

Одружена з Васильєвим Василем Васильовичем, 5 січня 1970 року народження. Чоловік народився в місті Миколаєві, закінчив Одеський державний будівельний університет, працює інженером. Проживає разом зі мною за адресою: місто Одеса, вул. Ясна, 20. Дівоче прізвище – Іванова.

Є діти: Дочка, Васильєва … (ім’я) … (по батькові), 1990 року народження, працює психологом у ТОВ “Гефест”. Син, Васильєв … (ім’я) … (по батькові), 2000 року народження, студент 1 курсу Одеського державного технічного університету.

Дата і підпис.

Автобіографія державного службовця (держслужбовця) – зразок.

Документ, необхідний при прийомі на держслужбу складається за таким же принципом.

Приклад:
Я, Васильєв Василь Васильович, народився 11 червня 1973 року в місті Полтаві.

1980-1990 р.р. – навчався в ЗОШ з поглибленим вивченням окремих предметів No 63 міста Полтави. У 1990 році розпочав навчання в Київському державному юридичному університеті. У 1995 році закінчив університет з червоним дипломом. Під час навчання брав участь в наукових конференціях.

З листопада 1995 року по червень 2006 року працював юр.консультом в ТОВ “Ренесанс”. З травня 2006 року працюю консультантом в ТОВ “Привітання”.

Не судимий.

Одружений на Васильєвої Василині Василівні, 1975 року народження, майстер манікюру в салоні краси. Не судима. Маю сина, Васильєва Василя Васильовича, 2005 року народження, учня 7-го класу середньої школи No 39 міста Полтави.

Дата і підпис.

Розглянемо ще один приклад автобіографії українською.

Приклад:
Я, Іванов Іван Іванович, народився 13 серпня 1986 року в місті Вінниці.

1993-2003 р.р. – учень Вінницької середньої школи No 33.

З 2003 року по 2008 рік – студент Вінницького інституту економіки, управління і права. Закінчив вуз з червоним дипломом.

З вересня 2008 року по листопад 2013-го працював юридичним консультантом в ТОВ “Справедливість”. З грудня 2013 р. по теперішній час працюю заступником глави Вінницької обласної адміністрації з соціальних питань.

Читайте також:  Доповідна записка: види, зразок

Не судимий.

Склад сім’ї: Дружина, Іванова Іванна Іванівна, 1987 року народження, перебуває в декретній відпустці. Син, Іванов Іван Іванович, 2008 р. народження, учень 3-го класу вінницької середньої школи No89. Дочка, Іванова Іванна Іванівна, 2015 року народження.

Адреса проживання: місто Вінниця, вулиця Сонячна, 14.

Приклад автобіографії студента.

Давайте розглянемо, як писати автобіографію при прийомі на роботу студента.Автобіографія (зразок)

Приклад:
Я, Павлов Павло Павлович, народився 13 вересня 1999 року в селищі Всеволодка, Тростянецького району, Вінницькій області.

2006-2016 р. – навчався у Всеволодській загальноосвітній школі № 8. Під час навчання в школі активно займався спортом (футбол, баскетбол). Тричі брав участь в обласних і двічі – в республіканських олімпіадах по хімії. Закінчив школу з срібною медаллю.

Із вересня 2016 року – студент хіміко-технологічного факультету очного відділення Одеського політехнічного університету. В даний час є студентом 2-го курсу цього вузу.

Сімейний стан: не одружений. Дітей немає. Не судимий. Склад сім’ї: Батько, Павлов Павло Павлович, 1970 року народження, лікар-терапевт Тростянецької центральної міської лікарні. Мати Павлова Катерина Павлівна, 1971 року народження, лікар-хірург Тростянецької центральної міської лікарні.

Адреса місця проживання: м. Тростянець, вул. Петропавлівська, 121. Телефон: 067 111 11 11.

Дата і підпис.

Автобіографія: правила складання

Так як встановленої форми складання документа немає, ви зможете використати нижче наведені приклади у якості зразка. Взагалі, любу автобіографію можна писати за подібними правилами, відмінність буде полягати тільки в тому, на що робити акцент: досягнення та професійний досвід у всіх різний.

Як скласти біографію студенту?

Загальні правила складання документа такі ж, як при прийнятті на роботу. Але професійних досягнень в даному випадку не має, тому слід робити акцент на багажі знань, накопичених при навчанні (успішне проходження практики, участь в семінарах на різних рівнях, закінчення спеціалізованих курсів, володіння іноземними мовами тощо).

Як скласти документ особі, якщо шукає роботу вперше?

Немає професійного досвіду? Потрібно зробити максимальний упор на своїх особистих якостях, що, на вашу думку будуть підходити для роботи, на яку плануєте влаштуватися. Слід враховувати, що представлення себе у вигідному світлі буде характеризувати вас особливим чином – відсутність досвіду не буде перешкодою для прийому на роботу.

Розглядаючи зразки написання автобіографії при прийомі на роботу, можна побачити лише однотипні ситуації.

Давайте розглянемо інші випадки.

 • Що писати, якщо батьки розлучилися? У такій ситуації вказують того, з ким проживають.
 • Якщо один із батьків помер? Потрібно вказати дату смерті.
 • Якщо в одному будинку або квартирі проживають кілька поколінь родичів (бабусі і дідусі), можна коротко описати всіх.
 • Якщо хтось із батьків перебуває на пенсії, попередні місця роботи не зазначаються.
 • Якщо ви закінчили школу з медаллю, при прийомі на роботу ця інформація може вам допомогти, вкажіть цей факт, якщо є ймовірність, що ця заслуга спровокує упереджене ставлення, можна про неї сказати.
 • Якщо не закінчено вищий навчальний заклад, вказується причина.
 • Якщо під час навчання ви працювали, варто зазначити, що це відбувалося синхронно.
 • Описуючи трудову діяльність, важливо зазначати період, організацію, підрозділ і посада або фах).

Нюанси та особливості.

Хоча кандидату надається відносна свобода при  складанні даного документу, слід враховувати деякі тонкощі:

 • Лаконічність – офіційна ділова мова без вживання художніх обертів.
 • Обсяг – бажано вмістити весь текст на одній сторінці, тому що, як правило, кандидатів багато, а часу на ретельну обробку інформації немає. Тому дайте можливість потенційному роботодавцю оцінити ваші якості без докладання зайвих зусиль.
 • Форма складання – можна заздалегідь надрукувати автобіографію та надати її в іншими документами. Але будьте готові, що вам, швидше за все, запропонують написати документ від руки. Тому необхідна зібраність і вміння миттєво концентруватися на важливому.
 • Таким чином, складання автобіографії не представляє великих труднощів, якщо грамотно підійти до оформлення документу. Якщо його правильно скласти, ймовірність успішного результату співбесіди істотно підвищується.
Читайте також:  Протокол (зразок)

Поради юриста

Де необхідно надання біографії?

Зазвичай, цей документ вимагається при влаштуванні на роботу в державні органи (наприклад, в освітні або медичні установи), а також при вступі в середні та вищі навчальні заклади.

Можна відсилати автобіографію разом з резюме?

Взагалі, це не заборонено, але такий хід може зіграти проти вас. Специфіка автобіографії полягає в тому, що вона складається безпосередньо на місці, в присутності роботодавця або його представника. При цьому оцінюється не тільки зміст документа, але і поведінка кандидата у процесі її оформлення.

Тому, якщо ви впевнені в собі, в своїх особистих та професійних здібностях, відішліть спершу резюме, а згодом напишіть автобіографію – безпосередньо на місці.

Відмінності резюме від автобіографії (зразок резюме)

Незважаючи на велику схожість, ці два документи все ж таки відрізняються. Одні організації при прийомі на роботу від претендентів чекають саме резюме, інші – автобіографію, треті – і те, і інше. Приклади заповнення біографії наведено в даному тексті вище.

Давайте розглянемо відмінні риси автобіографії резюме.

 1. Резюме складається під певну вакансію. Бажано перелічити ті заслуги, досягнення та якості, які цінуються в даній професії.
 2. У резюме не вказуються дані про сім’ї: батьків, братів і сестер, чоловіків і дружин, дітей.
 3. Не пояснюються мотиви звільнення з попередньої роботи.
 4. Резюме, як правило, коротше, адже тут всі факти викладаються сухо.
 5. Головні вимоги до резюме – це стислість та інформативність.
 6. Даний документ описує професійні навички та перспективи, автобіографія ж дає можливість роботодавцю скласти психологічний портрет претендента.

Так як ви вже знаєте, як пишуть автобіографію, приклади якої наведені вище.

Розглянемо зразок резюме для людини без досвіду роботи:

Приклад:

Александрова Олександра Олександрівна.

Дата народження: 11.08.1997.

Місто: Полтава.

Телефон: 093-111-22-33.

E-mail: ПППППППП@gmail.com

Мета: помічник керівника, стажер.

Очікувана зарплата: 8 000 грн.

Освіта:

Основна освіта: незакінчена вища. Київський державний університет, факультет менеджменту, 2014-2017 рр .. Роки навчання: з 2014 по теперішній час. Студент 4 курсу.

З жовтня 2015 р. по квітень 2016 р. займалася профорієнтаційною роботою. В обов’язки входило: відвідування шкіл міста і району, участь у наукових конференціях та конкурсах, підготовка рекламних проектів, проведення лекцій, бесід та тренінгів.

Особисті навички: впевнений користувач ПК, володію на високому рівні комп’ютерними програмами: Microsoft Word, Excel, Power Point.

Якщо бажаєте дізнатися, як правильно скласти резюме, а також скачати резюме бухгалтера, директора, дизайнера, водія, лікаря та багато-багато інших, прочитацйте нашу статтю “Як написати резюме на українській мові (зразок резюме на працевлаштування)“.

Тепер ви знаєте, як писати автобіографію українською та отримали зразки написання цього документу. А ми, зі свого боку, бажаємо вам успіхів та нових досягнень.

До речі, на нашому сайті ви знайдете багато цікавої та важної інформації, пов’язаної із стягненням аліментів, прийняттям спадкового майна, шлюбом, розподілом майна та розлученням.

В статті “Заява на відпустку (зразок 2018)” ми розповідали про порядок надання відпустки працівникам, про те, які бувають відпустки, скільки продовжуються, коли треба написати заяву. Крім того, в цій статті ви знайдете зразки заяв про відпустку щорічну, по догляду за дитиною, у зв’язку із вагітністю та пологами, за свій рахунок та інші.

2
Отправить ответ

avatar
1 Тем комментариев
1 Ответов
1 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Оля
Гость
Оля

Обов’язково потрібно в автобіографії вказувати вітчима?

wpdiscuz   wpDiscuz