Скільки коштує розподіл майна подружжя при розлученні в 2018 році?

При розлученні багато подружніх пар повинні ділити майно, нажите під час спільного життя. І перше питання, яке задають чоловік та жінка: скільки коштує розподіл майна подружжя? Як відбувається розрахунок державного мита? А можливо, цей процес виявиться дорожче самого майна? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нашу статтю.

До речі, закон обмежує терміни розподілу власності. Більш докладно про це ми розповіли в статті “Позовна давність при розподілі майна при розлученні“.

Держмито при розподілі майна

Відразу зазначимо: точну суму, яку чоловік і жінка змушені будуть заплатити при розірванні шлюбу та поділі майна, назвати не вийде. Вона індивідуальна та залежить від таких нюансів:Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні

  • куди подається заява про розлучення: у РАГС або до суду;
  • чи є спір з приводу поділу майна, або розділ узгоджено;
  • у скільки оцінено майно.

Питання, пов’язані з визначенням і виплатою держмита, врегульовані нормами Цивільно-процесуального, Сімейного та Податкового кодексу.

Скільки коштує розлучитися в РАГСі в 2018 році?

Сімейні пари розлучаються по-різному. Деякі подають заяву про розлучення в РАГС, інші звертаються до районного або міського суду з позовом. Вартість шлюборозлучного процесу в першу чергу залежить від того, який орган буде розводити подружжя.

  • При подачі заяви до органів РАГСу, кожен із подружжя повинен сплатити держмито у сумі 0,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8,5 грн). Така вартість за державну реєстрацію самого розірвання шлюбу та видачу свідоцтва про розлучення.
Зверніть увагу: якщо чоловік або жінка недієздатні, друга половина повинна буде сплатити держмито у розмірі 0,03 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
  • У разі звернення з позовом до суду, у 2018 році судовий збір складе 704,8 грн. (0,4 прожиткового мінімум громадян). Його розмір обмежується 3 прожитковими мінімальними ставками на одну працездатну особу.
Читайте також:  Розподіл боргу при розлученні подружжя

Після того як розлучені подружжя отримають рішення, кожному з них потрібно сплатити за реєстрацію розірвання шлюбу та оформлення свідоцтва в РАГСі.

Часто при розлученні подружжю необхідна юридична допомога або вони змушені звертатися до послуг нотаріуса. Все це тягне за собою додаткові витрати.

Скільки коштує добровільний поздподіл майна?

В статті “Розділ майна подружжя при розлученні без суду” ми вже дали відповідь на це питання.

Якщо коротко, то…

добровільно розділити майно при розлученні – кращий варіант вирішення матеріальних питань. Якщо чоловік та жінка здатні сісти за стіл переговорів та оформити домовленість у вигляді письмової угоди, їм не потрібно проходити через тривалу і тяжку судову процедуру, а також нести додаткові витрати.

Чоловікові і дружині потрібно оформити угоду про розподіл майна та нотаріально її засвідчити (не обов’язково). Розмір оплати за нотаріальну дію буде залежати від оцінки майна. Якщо подружжя, при складанні документа, скористаються послугами юриста або того ж нотаріуса, витрати збільшаться.

При укладанні шлюбної угоди, розділ відбувається у відповідності з договорними умовами.

Якщо вас цікавить питання про розподіл подарованого майна, прочитайте нашу статтю. А ось тут ви дізнаєтеся, як скласти угоду про реальний поділ житлового будинку. Не знаєте, як розділити автомобіль? Прочитайте цю статтю.

Скільки коштує розподіл майна подружжя в суді в 2018 році?

Якщо подружжя не зможуть знайти спільну мову, питаннями поділу майна займеться суд. У цьому випадку сторони повинні бути готові до суттєвих витрат у вигляді не тільки судового збору, а й державного мита при реєстрації позову. Ціна розлучення в суді залежить від вартості частки в майні, на яку претендує позивач.

Читайте також:  Договір про визначення місця проживання дитини (зразок)

Так, найменший розмір податку – 1% від оціночної вартості майна, але не меньше 0,4 розміра прожиткового мінімуму громадян та не більше 3 прожиткових мінімумів. В 2018 році максимальна ставка збору становить 5 286 грн.

Державне мито необхідно оплачувати для кожної позовної вимоги.

Якщо, приміром, один позов включає розгляд двох питань: про розлучення та про розподіл спільної власності плата вноситься окремо по кожному позову. Іншими словами, заявник оплачує судовий збір 704,8 грн руб. за подання позову про розлучення і держмито, розраховану за формулою за подачу позовної заяви про поділ майна.

Суддя не прийме до розгляду позов, за яким не сплачено держмито та відсутня квитанція.

Якщо чоловік (або жінка) збирається оскаржувати судове рішення в апеляції, доведеться сплатити судовий збір у розмірі 150% ставки, яка була сплачена при поданні первісної позовної заяви.

Звільнення від сплати держмита та судового збору

Разом з тим, суд може надати розстрочку або зовсім зільнити позивача від оплати судових витрат, якщо, згідно декларації, для заявника сума платежів буде збиткова.

Крім того, по деяких справах та з окремих категорій громадян судовий збір не справляється (ст. 5 Закону України “Про судовий збір”):

  • при подачі заяви про розлучення з особою, яка визнана безвісно відсутньою;
  • з позивача – учасника ВВВ;
  • з позивача – інваліда 1 та 2 групи та з його законного представника;
  • з позивача, який віднесений до 1 та 2 категорії громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
Заявнику, який сплатив мито але відізвав заяву, сплачені кошти не повертаються.

Порядок внесення та повернення державного мита при подачі позову

При розподілі майна подружжя заявник самостійно визначає розмір мита і перераховує гроші до направлення позовної заяви. Чим вище вартість майна, тим вище розмір грошових коштів, необхідних до сплати.

Читайте також:  Як ділиться майно подружжя при розлученні без суду?

Суддя, прийнявши заяву, може змінити розмір позовних вимог, якщо той не відповідає дійсності. Якщо заявник не направив з позовом квитанцію про сплату збору, суд надасть йому час (до 5 днів) для внесення коштів. Якщо ж і після цього гроші не будуть сплачені, заява повертається без розгляду.

Якщо суд задовольнить вимоги, відповідач відшкодовує сплачену заявником суму (якщо така вимога заявлена в позові).

Існує позовна давність при розділі майна. Більше про це ми розповіли в нашій попередній статті.

Більше про те, як здійснюється розподіл майна подружжя, ми розповіли в статті “Як відбувається поділ майна при розлученні?

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

Цю статтю шукають за тегами: розділ майна, поділити майно, плата за позов, судовий збір, сплати судового збору, сплата судового збору, про сплату судового збору, сплата судового збору реквізити, реквізити сплати судового збору, звільнення від сплати судового збору, сплата судовий збір, від сплати судового збору звільняються

Отправить ответ

avatar
  Подписка  
Уведомления of