Розмір аліментів на двох дітей в Україні

Закон зобов’язує батьків матеріально забезпечувати і виховувати власних дітей. Обов’язки по їх утриманню у батька і матері рівні. Вони виникають незалежно від того, перебувають батьки дитини у офіційному шлюбі, вільних відносинах, або один з батьків проживає окремо.

Аліменти – один з механізмів захисту інтересів неповнолітніх дітей, спосіб брати участь у їх житті. Сплата аліментів – обов’язок батьків, встановлений законом.

Скільки грошей належить перераховувати на забезпечення двох дітей у 2018 році? Яку мінімальну суму аліментних відрахувань можна вимагати від другого батька? Чи можна стягнути аліменти на 2-х дітей з безробітного батька? Ми відповімо на всі ці питання, а також розповімо про порядок розрахунку і стягнення аліментів.

В статті “Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплати” ми розповіли, як визначається розмір аліментів на одну дитину.

Мінімальні аліменти на двох дітей

Дві дитини – це радість в квадраті. Але тимчасові, душевні і фінансові витрати також множаться на два. Прекрасно, якщо це навантаження лягає на плечі обох батьків – тата й мами. Погано, якщо дві дитини – турботи тільки одного з них.

Багато свідомих батьків згодні надавати матеріальну підтримку добровільно, не ґрунтуючись на письмовій угоді або судовому рішенні. Проте чи перерахована сума буде задовольняти потреби двох неповнолітніх? У матері нерідко виникає питання: скільки грошей колишній чоловік повинен платити на двох дітей?

Читайте також:  Як відмовитися від аліментів (відкликання виконавчого листа)

Насамперед зазначимо, що розмір грошового утримання на двох дітей встановлюється на підставі:

 • письмової, нотаріально завіреної Угоди;
 • судового рішення.

Угода про аліменти на двох дітей

Договір про утримання неповнолітніх – найбільш цивілізований, вигідний і швидкий спосіб встановити аліментні виплати в добровільному порядку. Письмовий та нотаріально засвідчений документ визначає всі нюанси виконання зобов’язань, в тому числі суму аліментних платежів.

Але якщо батько, укладаючи аліментну Угоду, сподівається зменшити розміри виплат, нічого не вийде. Згідно із законом, розмір аліментів, встановлений Угодою, не повинен бути менше розміру виплат, встановлених законом.

Іншими словами, найменший розмір виплати, зазначений у алиментном Угоді, не повинен бути менше мінімуму, встановленого законом. Який мінімальний розмір аліментів можна вказати в угоді?

 • Якщо батько працевлаштований, має стабільний заробіток, розміри аліментних виплат на двох дітей повинні становити не менше 33,3% від сукупного доходу;
 • якщо платник не працює або має непостійний джерело доходу, сума аліментів не повинна бути нижче 50% прожиткового мінімуму на одну дитину.

Укладаючи аліментну Угоду, потрібно дотримуватися принципу: положення договору не повинні ущемляти інтереси дітей чи погіршувати фінансовий стан їхнього батька.

Стягнення аліментів за рішенням суду

Нерідкі випадки, коли добровільно оформити Угоду про аліменти не виходить. У такому випадку мати, з якою залишилися діти, звертається до суду з позовною заявою або заявою про виписку судового наказу.

Суддя визначить суму аліментних виплат, враховуючи доходи платника.

Більше про порядок стягнення аліментів в суді, ми розповіли в цій статті.

Аліменти з працюючого батька

Якщо доходи батька офіційні і регулярні, суд встановить аліменти у вигляді відсотка від зарплати. На 2-їх неповнолітніх дітей належать виплати у розмірі 33,3% від сукупного доходу.

Зверніть увагу: розмір сукупного доходу, що береться за основу при нарахуванні аліментів, не повинен бути менше показника прожиткового мінімуму, який діє на момент винесення судового рішення.

Якщо офіційні доходи колишнього чоловіка мінімальні (що в даний час трапляється нерідко), інші неофіційні джерела доходу відсутні, щомісячна сума аліментів на двох дітей також мінімальна, але не повинна бути менша ніж 746 грн. на дитину віком до 6 років, та 930 грн. на дитину віком від 6 років і старше.

Читайте також:  Процедура розлучення, якщо є діти (позовна заява)

До речі, цю невелику суму можна збільшити (але не зменшити) в судовому порядку. Суд має право змінити розмір аліментних виплат, беручи до уваги обставини справи.

Аліменти з непрацюючого батька

Як бути в ситуації, якщо батько не працює або його нерегулярний заробіток? Визначаючи мінімальний розмір виплат на двох неповнолітніх, суд ґрунтується на показнику прожиткового мінімуму, встановленому в регіоні проживання дітей.

При винесенні рішення суд приймає до уваги:

аліменти на двох дітей

 • матеріальне становище платника і стягувача;
 • витрати платника;
 • сімейне становище сторін;
 • звичний рівень життя неповнолітніх дітей.

При зміні рівня прожиткового мінімуму, сума аліментних виплат, затверджена судом, підлягає обов’язковій індексації. Але тільки якщо вимога про індексацію заявлена в позові і щодо цього прийняте рішення.

Якщо вас цікавить питання, як встановити аліменти у твердій грошовій сумі, прочитайте нашу статтю.

Аліменти з допомоги по безробіттю

Якщо батько перебуває на обліку в центрі зайнятості, офіційно оформлений безробітним, держава виплачує йому матеріальну допомогу. З цього посібника і відраховуються покладені 33 відсотки на 2-х дітей. Якщо непрацевлаштований батько не оформив офіційно статус безробітного, при розрахунку аліментів за основу береться заробітна плата за попереднім місцем роботи. Або середній заробіток в регіоні проживання батьків.

Докладно про те, як стягнути аліменти з непрацюючого батька, читайте в нашій статті.

Аліменти на двох дітей від різних шлюбів

Неповнолітні діти, народжені в різних шлюбах, володіють рівними правами на фінансове утримання. В даному випадку з платника стягуються аліменти в розмірі 33,3% від загального доходу, сума ділиться між дітьми порівну.

Таким чином кожна дитина отримує по 16,5% від доходу батька.

Додаткові витрати на двох дітей

Як правило, додаткові відрахування призначає суд у тому випадку, якщо батьки не змогли домовитися про виплати мирним шляхом. Також збільшення аліментів у судовому порядку може бути у виняткових випадках:

 • для відшкодування витрат на лікування дитини після важкої травми;
 • на лікування важкого захворювання;
 • після втрати працездатності.
Читайте також:  Чи потрібно утримувати аліменти з відпускних виплат?

Суд визначає загальну суму додаткових виплат, враховуючи всі обставини, в тому числі і фінансові можливості платника.

Додаткові витрати на дітей відшкодовуються:

 • одноразово;
 • регулярно;
 • через певний період.

До речі, термін стягнення аліментів обмежений. Більше про строки позовної давності при стягненні аліментів ви дієнаєтесь, якщо прочитаєте нашу статтю.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!
Розмір аліментів на двох дітей в Україні
4.3 (85%) 8 votes

28
Отправить ответ

avatar
12 Тем комментариев
16 Ответов
13 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Світлана
Гость
Світлана

Доброго дня! Маю2 діток від різних батьків, скільки повинен платити чоловік першої дитини —дитині 8,5років, він їздить на заробітки в Чехію ,суд присудив йому 1/3 від заробітку ну він фактично непрацює ,та чи можна подати в суд щоб поміняти в сумі ???

Олена
Гость
Олена

Добрий день. Чоловік має сплачувати по 50% прожиткового мінімуму на двох дітей від попереднього шлюбу. На даний момент ми чекаємо на народження 3-ої спільної дитини, також виховуємо ще двох дітей від мого попереднього шлюбу, на них аліментів не отримую, так як біологічний батько важко хворий. Чи можна зменшити суму аліментів?

Христина
Гость
Христина

Доброго вечора,від першого шлюбу маю двоє дітей віком 8 і 10 років,з батьком дітей розлучена,отримую аліменти на одну дитину в сумі 600 гривень.Чи можу підвищити розмір аліментів?

Віктор
Гость
Віктор

Доброго дня!Маю 2-х дітей 13 і 15 років у попередньому шлюбі. Зараз одружений вдруге, маю дитину. Працюю офіційно. Батьки пенсіонери. З серпня нарахували розмір аліментів 1/3 від доходу. Скажіть будь ласка чи можна (чи реально) виграти суд у мою сторону про зменшення аліментів.

таня
Гость
таня

Добрий день! Маю двох дітей, 9 та 15 років. Розлучена. Чоловік їздить в Польшу на заробітки. Хочу подати на аліменти, на яку суму мені можна розраховувати. На даний момент він платить по 1000 грн на кожну дитину добровільно, плюс подарки.

Тетяна
Гость
Тетяна

Доброго дня! Колишній чоловік хоче відмовитися від дітей, щоб не платити аліменти. Діти усиновлені. Це можливо? Чим це загрожує для дітей?

Тетяна
Гость
Тетяна

Доброго дня! У мене питання щодо дати нарахування аліментів. Нараховуються з дати реєстрації заяви чи з дати рішення суду?

Александр
Гость
Александр

Добрый вечер. Хотел бы задать вопрос по поводу наследства после смерти отца. Раньше было, что имущество делится 50% супруге, остальные 50% между ей же и детьми. В последнее время вижу статьи, где пишется, что на сегодняшний день все делится в равных частях между супругой и детьми. Так ли это и в каком документе это почитать? Спасибо.

Юлия
Гость
Юлия

Добрый день. Интересует вопрос, по решению суда получаю 50 процентов от прожиточного минимума на дочку. алименщик без оф трудоустройства. в связи с изменениями вступившими в силу с конца августа ,2018 г. что рекомендовано полный прож уровень. смогу ли я в суде получить решение на 100 процентов прож уровня или ето не обязательно а только рекомендуэмо. с уважением

Оксана
Гость
Оксана

Доброго дня ! у мене питання .по рішенню суду чоловік має платити 1/3 від доходу(немає прописано в рішенні суду що не менше мінімального розміру аліментів ) , на даний момент виплата йде з пенсії 484 грн.також він неофіційно десь підпрацьовує відповідно доходи не показуються . Які мої дії ? сума ту що я отримую на 14-річну дитину дуже смішна…

Михайло
Гость
Михайло

Ок

Александр
Гость
Александр

Как с вами связаться?