Як доказати, що батько платив аліменти на дитину?

Раніше у минулій статті «Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей» ми розповіли, яка існує відповідальність по відношенню до батьків, які давно не беруть участі в утриманні дитини. В даному випадку мати повинна надати докази того, як вона намагається домогтися матеріальної допомоги і як батько ухиляється від її надання.

Хто прав – батько або мати?

Але не всі батьки надходять настільки безвідповідально. Багато регулярно перераховують грошові кошти – як на підставі аліментної угоди або судового рішення, так і добровільно, за власним розсудом.

А деякі матері, навіть отримуючи від батька матеріальну допомогу на дитину, йдуть в суд за аліментами, заперечують факт передачі/отримання грошей, вимагають розрахунку та виплати заборгованості.

Тому батькам, особливо тим, які сплачують аліменти без виконавчих документів, потрібно подбати про підтвердження сплати аліментів.

Як підтвердити виплату аліментів?

  1. Зберігати квитанції про грошові перекази. Якщо грошовий переказ здійснюється через банк або пошту, необхідно вказувати дані відправника і одержувача коштів, а також призначення платежу (аліменти на конкретну дитину за конкретний період часу). Всі квитанції необхідно зберігати.
  2. Отримати виписку з банківського рахунку. Якщо грошові кошти регулярно списуються з банківського рахунка батька на рахунок матері, в реквізитах платежу також важливо вказувати призначення — аліменти.
  3. Вимагати розписку про передачу/отримання грошей. Кожен раз, коли готівкові гроші переходять з рук у руки, необхідно складати розписку. Розписка пишеться матір’ю дитини власноруч. У ній вказується дата і місце, П.І.Б., дата народження та паспортні дані платника та одержувача грошей, розмір грошової суми в цифрах (00 грн. 00 коп.) і прописом. Важливо зазначити, що грошові кошти – аліменти. Розписка скріплюється підписом укладача.
  4. Отримати довідку з місця роботи. Якщо утримання аліментів відбувається за місцем роботи із заробітку платника, бухгалтерія може видати довідку про заснування оплати аліментів (виконавчий документ), розміри і порядок нарахування аліментів, дати і періодичність перерахування коштів, призначення платежів.
  5. Заручитися підтримкою свідків. Хоча свідчення є другорядними доказами (навіть при складанні розписки їх присутність не обов’язково), підтвердження регулярної оплати аліментів і, взагалі, всілякої участі в житті дитини (регулярні зустрічі, спілкування, виховання, подарунки, додаткова матеріальна допомога) піде тільки на користь.
  6. Зробити аудіо – та відеозапис. Матері, які домагаються стягнення аліментів з безвідповідальних, егоїстичних або агресивно налаштованих батьків, часто вдаються до такого виду доказів, як записи розмов. Не варто гребувати цим способом — записати на диктофон розмову про передані та отримані гроши, зняти на відео сам момент передачі грошей з рук у руки. Можливо суд визнає запису другорядним доказами, але в ряді випадків вони допоможуть підтвердити, що гроші передавалися і приймалися.
Читайте також:  Стягнення неустойки (пені) за несплату аліментів (зразок позовної заяви)

Питання-відповідь

Питання. Після розлучення ми з дружиною усно домовилися про те, скільки грошей я буду віддавати із зарплати, і як часто буду зустрічатися з дитиною. Домовилися, що ні по судам, ні по судовим виконавцям вона бігати не буде. Я свої зобов’язання виконував чесно. Гроші передавав дружині особисто в руки, пересилав поштою, поповнював банківську картку дружини. Але не брав розписок і квитанцій не зберігав — довіряв, робив все неофіційно.

Дружина вирішила надати справі законний вид – пішла в суд подавати на аліменти. Каже, що буде вимагати по максимуму – за останні три роки. Як мені довести оплату аліментів неофіційно протягом цих трьох років?

Відповідь. Шановний батько дитини. Якщо Ви не подбали про підтвердження оплати аліментів і не впевнені в порядності своєї колишньої дружини, будьте готові до судового розгляду. Суд задовольнить її позов в частині призначення аліментів на майбутнє, але з великою ймовірністю можна стверджувати, що домогтися стягнення аліментів за останні три роки не вдасться.

Стягнення аліментів за останні 3 роки

Річ у тому, що для стягнення аліментів за минулий час дружині потрібно довести, що вона намагалася добитися від вас аліментів, а ви категорично їх не виплачували. Доказів цього у неї немає, а гроші від вас надходили – підтвердження цьому можуть служити виписки з банківського карткового рахунку дружини, документи про поштові перекази, свідчення.

До речі, стягнути аліменти можна і після 18-річчя дитини. Як це зробити, ми розповіли в нашій попередній статті.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему, і ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

3
Отправить ответ

avatar
1 Тем комментариев
2 Ответов
2 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Яся
Гость
Яся

Добрый день. Муж платит алименты мне с формулировкой “алименты”. Кроме этого муж считает, что алиментами являются деньги, что он перечисляет на карту неполнолетней дочери на личные траты без формулировки “алименты”, траты на приобретение одежды для ребенка (платит наличными), а также оплата поездок (лагеря, экскурсии и др.) дочери (оплата происходит наличными или путем перевода на карту дочери без формулировки “алименты”). Вопрос: можно ли считать перечисленные выше траты алиментами, если нет формулировки “алименты” или оплата была произведена наличными? Муж руководствуется п.3 ст. 179 СКУ “Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.” и грозит,… Читать далее »

wpdiscuz   wpDiscuz