Аліменти на 4 дітей: порядок, розмір, кількість відсотків

При розірванні шлюбу мати, з якою залишаються діти, має повне право вимагати виплати аліментів. Кошти можуть виплачуватися не тільки на забезпечення неповнолітніх дітей, але також і на утримання бувшої жінки. Сума аліментів встановлюється на підставі судового рішення або Угоди, укладеної батьками. У будь-якому випадку розмір, встановлений угодою, не може бути менше встановленого законом.

Незважаючи на те що, законодавець чітко встановив мінімальну суму і порядок виплат, з цього приводу часто виникає спір. Особливо, коли розмір платежу перевищує половину доходу батька.

Таке буває, якщо батько виплачує аліменти на 4 дітей і одночасно аліменти на утримання їх матері.

З одного боку, це логічно, оскільки велика сім’я потребує значного матеріального забезпечення. Але з іншого боку, суттєво страждає фінансове становище батька. Адже він повинен забезпечувати особисті потреби, а іноді і потреби нової сім’ї.

Коли виплачуються аліменти на 4 дітей?

Щоб оформити аліментні виплати, розлучатися зовсім необов’язково. Якщо батько дітей, будучи законним чоловіком матері, ухиляється від утримання сім’ї, це вже підстава для подання аліментного позову в суд. Це можна віднести і до матері неповнолітніх: якщо дружина не бере участь у забезпеченні дітей, чоловік має вправо стягнути аліменти.

Розмір аліментів на 4 дітей

Законом встановлена максимальна сума аліментних виплат – 50% від сукупного доходу платника. Це обмеження також встановлено трудовим законодавством, що дозволяє гарантовано дотримуватися прав працівника на розпорядження заробленими грошима.

Однак з цього правила є виняток. У деяких ситуаціях сума аліментних виплат може значно перевищувати 50%. Якщо мова заходить про аліменти на утримання 4 дітей та їхньої матері, розмір аліментів може досягати 70%.

Раніше ми розповіли, скільки доведеться платити бітькові на утримання двох дітей.

Коли аліменти перевищують 50% від заробітку батька?

Згідно із законом, мати, яка виховує дітей віком до 3 років, має право через суд стягнути аліменти на власне забезпечення. Тому спочатку дружина має право вимагати аліменти на себе, заявивши в позові максимальну суму. Оформивши власне утримання, мати має право оформити аліменти на забезпечення дітей, вимагаючи встановлену законом половину заробітку батька.

Читайте також:  Відповідальність за несплату аліментів у Україні

При визначенні розміру виплати, суд враховує фінансовий стан сторін. За основу береться не тільки офіційна зарплата або пенсія, а також інші джерела доходу платника. Такі джерела доходів вказує заявник (в позовній заяві або в процесі судового розгляду), або може встановити судовий виконавець (в межах виконавчого провадження по примусовому стягненню аліментів).

При відсутності постійного доходу платника, мати має право вимагати встановлення аліментів у твердій грошовій сумі. Тоді суд встановить розмір виплат на підставі показника мінімального розміру оплати праці, або візьме за основу прожитковий мінімум. Як стягнути аліменти з безробітного батька, ми розповіли тут.

Аліменти на 4 дітей від різних шлюбів

Кількість шлюбів не впливає на розмір аліментних виплат. Сума аліментів залежить від кількості дітей. Причому не має значення, чи зареєстровані офіційно подружні стосунки, і чи проживають батьки спільно.

Згідно закону, троє і більше неповнолітніх дітей претендують на половину заробітку батька. Дану суму суд завжди ділить порівну між дітьми. Таким чином, кожен з них отримає 1/8 частину від доходу батька, незалежно від того, народилися вони від однієї матері, або від різних.

Можливо, немає справедливості в тому, що одна дитина отримає ¼ частину заробітку батька, двоє дітей – 1/3, а четверо – по 1/8. І як відчувають себе матері, що виховують одну дитину або більше, які отримували свою законну половину або одну третину, а потім змушені будуть задовольнятися однією восьмою? І причина тому – чергова дитина, що з’явилася у батька їх дітей.

Але таке положення речей справедливо по відношенню до платника. І навіть якщо у нього п’ять колишніх дружин і п’ять дітей від різних шлюбів – 50% заробітку для всіх.

Оформлення аліментів

Отримати гроші на дітей можна декількома варіантами. Простий спосіб – домовитися з батьком. Це можливо, тільки якщо останній погодитися добровільно виконувати зобов’язання і надавати фінансову допомогу.

Читайте також:  Аліменти в 2019 році: розмір, стягнення, нарахування (зразок заяви)

Такий варіант не найкращий. Сьогодні колишній чоловік згоден щомісяця виплачувати гроші, завтра все може змінитися. І можливо, на те будуть об’єктивні причини.

Тому найкращий спосіб – оформити домовленість письмово. Нотаріально посвідчена Угода про аліменти – гарантія отримання коштів у примусовому порядку. Даний документ передбачає умови виплат: порядок, розмір, строки і таке інше. У разі невиконання умов аліментної Угоди, стягувач має право пред’явити її для примусового виконання.

На жаль, батьки не завжди можуть досягти домовленості. Тоді рішення прийме суд. Щоб оформити аліменти в суді, необхідно скласти позовну заяву та надати наступні документи:

  • паспорт;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • свідоцтво про шлюб (якщо шлюб не розірвано);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо розлучення відбулося раніше);
  • довідку про склад сім’ї.

Позовна заява про встановлення аліментів подається у суд за місцем проживання відповідача або позивача.

Аліменти в наказовому порядку

Якщо батьківство не оскаржується, місце проживання батька дітей відомо, можна звернутися до судді із заявою про видачу судового наказу. Така процедура спрощена та не вимагає особистої присутності платника та стягувача.

До заяви необхідно додати перераховані вище документи, а також розрахунок, в якому обґрунтувати суму аліментів. Розрахунок також повинен бути документально підтверджений.

Стягувач подає заяву про видачу судового наказу у суд, якщо:

  • бажає отримувати аліменти на себе і на дітей;
  • вимагає стягнути кошти у фіксованій грошовій сумі;
  • другий батько ухиляється від виплат.

Процедура видачі судового наказу проста – відповідач навіть не буде запрошений в судове засідання.

Рішення приймається на підставі наданих стягувачем документів. Суд лише направить батькові дітей повідомлення про виплату аліментів та копію наказу. Позивач у будь-який час може надати свій примірник наказу судовим виконавцям, які в подальшому будуть займатися стягненням.

Читайте також:  Все про судовий збір в Україні (звільнення, повернення, калькулятор розрахунку, зразок заяви)

В статті “Договір про визначенні місця проживання дитини” ми розповіли, для чого потрібна батьківська Угода.

Аліменти в позовному порядку

Заява розглядається в позовному провадженні, якщо існує спір за умовами аліментних виплат. В судовому засіданні обов’язкова присутність позивача і відповідача, судові слухання носять змагальний характер. Стягувачу необхідно довести, що його вимоги законні і справедливі. Особливо в тій частині, яка стосується розміру виплат на себе і дітей. Після задоволення позовних вимог, суд видає виконавчий лист, який надсилається на адресу судових приставів.

Порядок виплати аліментів на 4 дітей

Платник може виплачувати кошти на забезпечення дітей:

  • на банківський рахунок, вказаний в Угоді або судовому рішенні;
  • пересилати за допомогою поштового переказу;
  • передавати безпосередньо алиментоотримувачу.

Якщо батько не виконує зобов’язання по сплаті аліментів добровільно, в справу вступають судові виконавці. Вони вживають заходів для стягнення не тільки поточних платежів, але і утвореної раніше заборгованості.

В даній ситуації боржник буде нести додаткові фінансові втрати у вигляді компенсації витрат, понесених виконавцями в процесі стягнення заборгованості.

Якщо батько дітей працює, обов’язок по перерахуванню аліментних виплат лягає на адміністрацію підприємства. В даному випадку утримання коштів із заробітку відбувається автоматично, а батько отримує залишок зарплати за вирахуванням аліментів.

Більше про порядок виплати аліментів у 2018 році ми розповіли в цій статті.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

Отправить ответ

avatar
  Подписка  
Уведомления of