Заява про видачу виконавчого листа (дубліката) про стягнення аліментів

Від втрати такого цінного документа, як виконавчий лист по аліментах, не застрахований ніхто. Документ може бути втрачений, пошкоджений, його можуть навмисно знищити. Це дійсно проблема, оскільки від виконавчого листа залежить фінансове забезпечення дитини.

Чи є втрата виконавчого листа підставою для припинення аліментних виплат? Чи можна відновити втрачений або зіпсований оригінал? І якщо так, що куди звернутися і що слід зробити стягувачу? Як правильно складається заява про видачу виконавчого листа (дубліката)? Про все це ми розповімо в нашій статті.

Як отримати дублікат виконавчого листа?

Раніше в статті “Порядок стягнення аліментів за виконавчим листом” ми розповіли, як отримати виконавчий лист, кому його пред’явити, яким чином переривається строк дії листа, що родить виконавець, отримавши цей документ.

Є хороші новини – оригінал можна відновити. Правда, для цього потрібно витратити сили і час, оскільки для отримання копії листа або наказу про стягнення аліментів, слід пройти певну судову процедуру.

Згідно ст. 12 ФЗ «Про виконавче провадження», ст. 370 ЦПК України, у разі втрати оригіналу виконавчого документа (листа або судового наказу), можна отримати його дублікат, яка має таку ж юридичну значимість, як і оригінал.

На адресу якої установи або посадової особи потрібно звернутися із заявою про видачу виконавчого листа (дубліката)? Відповідно до вищезазначеної статті, видає дублікат виконавчого листа суд, який прийняв рішення та видав первісний документ (винус рішення або видав судовий наказ). А значить, якщо аліментні виплати нараховувалися на підставі виконавчого листа або судового наказу, за отриманням копії слід звертатися в суд загальної юрисдикції або Арбітражний суд, який встановив аліменти.

Читайте також:  Аліменти з лікарняного листа: утримуються чи ні?

Заява про видачу виконавчого листа (дубліката)

До заяви про надання дублікату виконавчого документа строгих вимог не пред’являється. Документ складається у довільній формі, вказуються наступні дані:

  • інформація про заявника та алиментоплатника — П.І.Б., місце реєстрації, контактні номери телефонів;
  • інформація про рішення суду, на підставі якого утримувалися аліментні виплати – коли та яким судом постановлено рішення;
  • інформація про виконавче провадження – коли та ким зареєстровано, хто веде справу;
  • за яких обставин втрачено чи пошкоджено лист або наказ;
  • прохання про видачу дубліката;
  • дата складання, підпис.
Зразок заяви про видачу дублікату виконавчого листа

 

Заявнику слід підтвердити документально втрату документа. Наприклад, пред’явити…

  • поштове повідомлення, розписку або квитанцію, які свідчать про відправку документа (наприклад, на адресу алиментоплатника);
  • постанову співробітника ДССВ про відкриття провадження, супровідний лист про направлення документа про стягнення аліментів за місцем працевлаштування батьків, довідку виконавця або бухгалтера про втрату та інше.

Якщо втрата оригіналу документально не підтверджена (підтверджуючі документи відсутні), у наданні дублікату виконавчого листа може бути відмовлено.

При подачі заяви про видачу дубліката виконавчого листа справляється судовий збір.

Розгляд заяви про видачу дубліката виконавчого листа

Суд, отримавши відповідну заяву, призначає засідання. Дата та час слухання повідомляється заявникові та іншим зацікавленим учасникам. Якщо хто-небудь з учасників не з’явився – звернення розглянуть у його відсутність. Розглянувши матеріали справи, суддя виносить рішення. У більшості випадків дає дозвіл на видачу копії.

Зверніть увагу! Рішення суду неостаточне і може бути оскаржено. Особа, яка є учасником аліментних правовідносин, може подати скаргу.

Строк подання заяви про видачу дубліката виконавчого листа

Згідно із законом, подача заяви обмежена в часі – копію листа або наказу про алиментні стягнення можна витребувати тільки у період їх дії.

Читайте також:  Оспорювання батьківства (скільки коштує тест ДНК)

Іншими словами, втрачений документ, який служить підставою для стягнення коштів, можна відновити, поки син або дочка платника не досягне 21 року (тобто до 18-річчя дитини та протягом 3 років після її повноліття). Більш докладно про це ми розповіли у статті “Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?“.

У статті “Термін дії виконавчого листа за аліментними зобов’язаннями” ми докладно розповіли, коли можна пред’явити аліментний документ.

Втрата документа з вини посадової особизаява про видачу дубліката виконавчого листа

Буває, що лист або наказ загубився з вини посадової особи, яка зобов’язана забезпечити його збереження. Як правило, особою, відповідальною за збереження такого документу, є виконавець, який веде аліментний справу. А також бухгалтер підприємства, який безпосередньо здійснює утримання аліментів.

Якщо це сталося, винний може бути притягнутий до адміністративної відповідальності – йому загрожує штраф. Але тільки в тому випадку, якщо втрата сталася внаслідок недбалого ставлення працівника до своїх посадових обов’язків. Втрата листа може виникнути і не з вини посадових осіб (наприклад, виконавець відправив лист або наказ на підприємство поштою, а бухгалтерія документ так і не отримала).

Щоб ухилитися від відповідальності, судовий пристав або бухгалтер підприємства можуть відмовити в наданні довідки про втрату. Але якщо така довідка отримана, і у відсутності листа або наказу дійсно винні посадові особи, стягувач звільняється від сплати державного мита.

Найчастіше аліментні листи губляться на підприємстві. Після звільнення алиментоплатника бухгалтерія припиняється нарахування. А коли стягувач звертається за отриманням документа, виявляється, що він відсутній. Обов’язок контролювати виконання листа покладено на приставів. Тому стягувачу в першу чергу слід звернутися саме до пристава (направити офіційний запит) та зажадати довідку про відсутність документу.

Читайте також:  Як розраховують аліменти на одну дитину (формула розрахунку)

Підсумуємо:

  • Якщо трапилася неприємна ситуація та втрачений виконавчий документ про стягнення аліментних виплат, можна можна отримати копію, яка має таку ж юридичну значимість, як і оригінал.
  • Алиментоотримувачу слід звернутися до суду, який прийняв рішення про стягнення аліментів – направити заяву про видачу дубліката виконавчого листа.
  • В суд необхідно представити докази того, що оригінал втрачено, знищено або пошкоджено.
  • Якщо документ знаходився у посадової особи на виконання та був загублений, стягувачу потрібно отримати довідку.

До речі, якщо вас цікавить питання, як отримується судове рішення про стягнення аліментів, прочитайте нашу статтю “Порядок стягнення аліментів в суді“.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

3
Отправить ответ

avatar
1 Тем комментариев
2 Ответов
1 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Ніна
Гость
Ніна

Доброго дня! Ухвалою адміністративного суду, яка набрала законної чинності, мене було визнано правонаступником стягувача. Присуджені судом кошти, які повинні бути стягнуті з собесу, стосувалися пільги – невиплати у повному обсязі учаснику війни грошової допомоги до Дня Перемоги. Згідно з приписами п. 2 ст. 26 Закону україни “Про виконавче провадження” авансовий внесок не сплачується стягувачем за рішенням про стягнення пільги. 1. Чи треба сплачувати у даному випадку при зверненні до адміністративного суду судовий збір правонаступнику стягувача (стягувач був інвалідом 1 групи), та у якому розмірі станом на листопад 2018 р., якщо треба отримати дублікат виконавчого листа? Я маю відповідь від органу… Читать далее »

wpdiscuz   wpDiscuz