Які документи необхідні для зменшення розміру аліментів?

Несплата аліментів на дитину, встановлених  судовим рішенням або договором, або ж зменьшення розміру платежів – незаконні. Разом з тим, зменьшення розміру аліментів – цілком можливе. У цій статті ми розповімо, які документи необхідно зібріти, щоб змінити розмір зобовязань.

Не так давно ми розповідали про зменьшення аліментного боргу. Якщо вам цікаво – прочитайте нашу статтю “Заборгованість по аліментах – як її зменьшити (позовна заява)“.

Сума аліментів, навіть встановлена судом, не є абсолютно незмінною. Вона може бути зменшена на вимогу аліментоплатника, однак для цього потрібні вагомі підстави, підтверджені переконливими доказами.

З цього випливає, що для успішного вирішення питання про зниження суми аліментів, необхідно подбати …

  • про внесення змін до аліментного договору – обов’язковою умовою для цього є добровільність та взаємна домовленість з протилежною стороною. Як правило, ніяких «папірців» для цього не вимагається, якщо договір укладається на основі довіри сторін. Єдина умова внесення змін до аліментний договір — нотаріальне посвідчення.

або…

  • про складання позовної заяви та збір документів, що підтверджують поважні причини для зниження аліментних платежів. В судовому засіданні потрібно буде потрібно аргументувати необхідність зниження суми аліментів, підтвердити це документально.

У статті “Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей” ми розповіли, які санкції можуть бути застосовані до неплатників та яким чином стягуються грошові кошти з непрацюючих батьків.

Перелік документів, необхідних для зменшення розміру аліментів

Крім позовної заяви про зменшення розміру аліментів, до суду необхідно надати пакет документів, а саме:

  • копія рішення суду або судового наказу про стягнення аліментів (з зазначенням первісної суми щомісячного платежу);
  • копія аліментного договору, укладеного сторонами (також із зазначенням первісної суми щомісячного платежу)
  • свідоцтво про реєстрацію або розірвання шлюбу;
  • свідоцтва про народження неповнолітніх дітей;
  • довідка про склад сім’ї;
  • квитанція про сплату судового збору за подачу позову.
Читайте також:  Неофіційна сплата аліментів: як підтвердити, що батько утримує дитину?

Крім перелічених основних документів, також необхідно надати документи, що підтверджують наявність підстав для зниження суми аліментних виплат:

  • висновок медицинської комісії про інвалідність (1 або 2 групи) аліментоплатника;
  • документи, що підтверджують трудову або підприємницьку діяльність дитини, яка досягла 16-річного віку, або отримання нею доходу з інших джерел;
  • документальне підтвердження наявності у аліментоплатника інших утриманців (неповнолітніх дітей або непрацездатних батьків), які також потребують матеріальної підтримки;
  • документальне підтвердження (судовий наказ, судове рішення, угода) стягнення аліментів на інших дітей, якщо загальна сума аліментних платежів перевищує встановлену законом межу;
  • документи про доходи (довідка з місця роботи або податкова декларація за останні 6 місяців), що підтверджують значне зниження (або, навпаки, підвищення) заробітку аліментоплатника.

Вищевказаний перелік не є вичерпним, залежно від конкретних обставин до позовної заяви про зменшення розміру аліментів можуть додаватися додатково: декларації, довідки, листи, свідчення, банківські виписки, фінансові звіти, рахунки та квитанції. Чим більш повну та детальну доказову базу підготує позивач, тим вище шанси отримати позитивне рішення суду про зниження суми аліментних платежів.

Пакет документів, разом із позовною заявою про зменшення розміру аліментів, надається у кількості екземплярів, яка відповідає кількості сторін.

До речі, у деяких випадках аліментні зобов’язання на утримання дитини можна зовсім скасувати. Більше про це ми розповіли у статті “Як законно не платити аліменти?

В статті “Оспорювання батьківства (скільки коштує тест ДНК)” ми розповідали, як здійснити передачу батьківських прав (в тому числі усиновлення/удочеріння та позбавлення прав на дитину), від чого залежить ціна текст ДНК на батьківство та скільки стоїть дослідження такого виду.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

Отправить ответ

avatar
  Подписка  
Уведомления of