Як швидко розлучитися?

Ви бажаєте за короткий час розірвати сімейні відносини? Потрібно в стислі терміни укласти важливий договір, чи виникла необхідність терміново відправитися за кордон. Як бути в таких ситуаціях та швидко розлучитися? У відповідності з сімейним законодавством, є два варіанти вирішення цього питання.

У нашій попередній статті ми розповіли, скільки коштує розлучення в Україні в 2018 році.

Звернення в РАГС

РАГС — це держорган, який здійснює не тільки реєстрацію шлюбних відносин, але також їх припинення. Для того, щоб можна було розлучитися у РАГС, необхідно виконати наступні умови:Як швидко можна розлучитися?

  • подружжя не повинно мати спільних дітей, які не досягли 18-річного віку;
  • обі сторони повинні дати згода на шлюборозлучний процес;
  • не повинно бути майнового спору.

Розлучення у РАГСі — це найшвидший процес анулювання сімейних відносин. В середньому термін розлучення не перебільшує 30 діб.

Якщо ви не живете в місті, де уклали шлюб зі своїм чоловіком, то вам необхідно разом з ним заповнити відповідну заяву в РАГС, де була реєстрація.

Далі поштою необхідно відправити:

  • нотаріально завірену заяву з проханням припинити союз;
  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу (оригінал);
  • квитанції про сплату судового збору (оригінал).

Пакет документів краще за все відправляти рекомендованим листом (з повідомленням).

Порада адвоката! У позові укажіть номери контактних телефонів – для оперативного зворотного зв’язку. Це завжди допомагало прискорити судовий процес, особливо, якщо в документі виявиться помилка або неточність.

Бажаєте знати, як розлучитися з громадянином Туреччини? Про це ми розповіли тут.

Звернення в суд

Якщо подружжя не може розподілити властість, виховує дітей, яким не виповнилося вісімнадцяти років, відсутня згода відповідача на розірвання шлюбу – потрібно звертатися до суду. Ця процедура може тривати, як правило, 2-6 місяців. У суді вирішуються наступні питання:

  • Хто із подружжя і в якій сумі буде сплачувати гроші на утримання дитини?
  • З ким залишуться діти?
  • Як буде розділене спільне майно?
Якщо судя встановить, що один из подружжя противиться розлученню, судове засідання може бути відкладене на строк від 1 до 3 місяців або на інший невстановлений термін – так суд дає сторонам час примиритися. Враховуючи це, судова процедура розлучення може затягнутися на 5-6 місяців.

Для прискорення процесу заявителю необхідно…

  • грамотно скласти позов, виключити помилки, які можуть призвести до залишення позову без руху – до виправлення неточностей. Із-за допущених помилок перше засідання затягується на декілька тижнів.
  • чітко представити докази того, що подальше сімейне життя та взагалі збереження сім’ї – неможливе.
Читайте також:  Все про розлучення подружжя без дітей

Так, посилатися на заяву в райвідділ полоції про побої, нанесені чоловіком, про інше грубе поводження. Заявителю необхідно переконати суддю, що примиритися неможливо, а спільне проживання може стати загрозою для здоров’я, а іноді – життя.

  • вирішити всі спорні питання (розподіл сласності, місце проживання дитини, сплата коштів на їх утримання), заздалегідь оформити та засвідчити у нотаріуса угоди. Все це значно скорочує час на судовий розгляд і прискорить винесення остаточного рішення.

Документи, необхідні для розлучення в суді

До суду потрібно надати пакет документів, а саме:

  1. позовну заяву  в 3-х примірниках (для позивача, відповідача та для суду);
  2. свідоцтво про шлюб (в оригіналі);
  3. свідоцтва про народження неповнолітніх дітей (в копіях);
  4. угоди, завірені нотаріусом (про поділ власності, виплату коштів на утримання і так далі);
  5. документи про доходи, які завірені підписами та печатками адміністрації (якщо вирішується питання про розподіл алвсності);
  6. квитанцію про оплату збору.

Якщо бажаєте швидко розлучитися у суді, потрібно бути відповідальним по всім переліченим пунктам. Всі договори (аліментні, про поділ власності) необхідно завірити у нотаріуса. Тоді суд не буде тривати більш, ніж 3 місяці, і можна буде оперативно завершити шлюборозлучний процес.

У статті “Як відбувається поділ майна при розлученні?” ми розповіли, як скласти майновий позов, які для цього необхідні документи, чи можна здійснити розділ майна подружжя у договірному порядку, якщо триває судовий розгляд справи.

Отправить ответ

avatar
  Подписка  
Уведомления of