Аліменти з продажу автомобіля: платити чи не платити?

Завершення шлюборозлучного процесу іноді надає колишньому чоловікові не тільки свободу, але також накладає на нього обов’язок матеріально підтримувати неповнолітніх дітей. Наскільки регулярно будуть перераховуватися кошти, вирішують обидві сторони. Якщо угода між батьками не досягнута, справа за судовим рішенням або виконавчим листом, які врегулюють виниклі розбіжності. Найчастіше такі спори стосуються грошей, отриманих платником аліментів від реалізації об’єктів нерухомості або автомобіля.

Якщо бажаєте дізнатися, як законно не сплачувати аліменти, прочитайте нашу попередню статтю.

Аліменти з продажу транспортного засобу

Законодавець зобов’язує виплачувати аліменти на утримання дітей як з офіційної заробітної плати батька, так і з інших видів доходів, одержаних від угод, укладених відповідно до цивільного законодавства. Разом з цим, питання практичного отримання коштів залишається спірним.

Коли мова заходить про допомогу, пенсії або дохід з оренди квартири, роз’яснення юристів однозначно: аліменти утримуються. Але щодо відрахувань з грошей, отриманих від продажу автомобіля, більшість стають на захист аліментрплатників.

При цьому на юридичних форумах нерідко зустрічаються коментарі окремих правозахисників, які стверджують, що з реалізації автомобіля утримуються аліменти. Алиментопоотримувач звертається до виконавцям або в суд, вимагаючи виплат від другої сторони.

Чому така неоднозначна думка? Давайте розберемося.

Гроші з продажу автомобіля: дохід або не дохід?

Кожна особа, яка є власником автомобіля, має право вчинити з ним будь-яку угоду в правовому полі. Укладення договору купівлі-продажу є законною угодою. А тому грошові кошти, отримані в результаті реалізації автомобіля за договором купівлі-продажу, є доходом, з якого повинні проводиться утримання.

Читайте також:  Неустойка по аліментах та борг - як їх зменшити?

Разом з тим досвідчені юристи знають: дохід від цивільно-правових угод нерозривно пов’язаний з наданням послуг чи виконанням робіт, або іншими способами регулярного одержання грошей (наприклад, від оренди нерухомості або того ж автомобіля). Одинична продаж власного майна під це визначення не підходить.

В даному випадку відбувається конвертація майна (автомобіля) у грошовий формат. А якщо врахувати, що в більшості випадків первісна вартість автомобіля вище, ніж при подальшому продажу, про доходи взагалі не йдеться.

Коли гроші, отримані від продажу автомобіля, будуть доходом? Якщо така реалізація здійснена особою, яка займається господарською діяльністю, що пов’язана з продажем машин та отриманням прибутку.

Підсумуємо: грошові кошти, отримані після реалізації одиничного договору купівлі-продажу транспортного засобу, доходом вважатися не будуть.

Аліментні виплати з продажу машини: порушення прав аліментника

Більш того, утримання аліментів з продажу машини значно погіршує матеріальне становище платника, а це вже порушення його цивільних прав. Наведемо такі аргументи:

  • Згідно з нормами закону, аліментник зобов’язаний виділяти на забезпечення однієї дитини ¼ частину свого доходу, на 3 дітей і більше – ½. Якщо мова йдеться про кошти, отримані за автомобіль, сума виплат буде складати десятки, а іноді сотні тисяч гривень. Інакше як безпідставним збагаченням неповнолітнього таку ситуацію назвати не можна.
  • Після сплати аліментів з продажу машини фінансовий стан особи погіршиться. У більшості випадків продаж автомобіля передує купівлі нового, або придбання об’єкта нерухомості. Після сплати аліментів про це не можна забути.
  • Передаючи аліментоотримувачу грошові кошти в значному обсязі, батько повинен буде сплатити податок. Отже, сума платежу в підсумку буде набагато менше.

До речі, батько повинен сплачувати аліменти, навіть якщо він не працює. Як стягнути гроші на дитину з безробітного, ми розповіли в цій статті.

Як отримати гроші на дитину з продажу автомобіля?

У судовій практиці відсутні прецеденти, пов’язані з отриманням аліментів від разового продажу машини, за відсутності заборгованості у платника.

Читайте також:  Аліменти на 4 дітей: порядок, розмір, кількість відсотків

Разом з тим існують можливі варіанти, які можуть задовольнити аліментоотримувача хоча б частково.

  • Отримання грошей від продажу машини в рахунок майбутніх виплат. Таку домовленість слід оформити документально: скласти договір про надання частки коштів. Слід врахувати, що документ набуде юридичної чинності після нотаріального засвідчення.
  • Якщо батько недбайливий і з його вини утворився борг, слід звернутися в суд. На підставі судового рішення транспортний засіб буде описано судовими виконавцями і реалізовано. Після продажу машины стягувач зможе отримати гроші на утримання дитини в розмірі аліментної заборгованості.
Зверніть увагу! Знімати майнове обтяження доведеться в суді, оскільки пристави до повноліття дитини відмовляються знімати арешт з майна батька, навіть якщо борг погашений.

Немає гарантії, що арештований автомобіль буде реалізований. Арешт на майно боржника знімають, якщо заборгованість погашена, а судовий виконавець вчасно повідомлений.

  • Бувають складні ситуації, коли батьки дитини не прагнуть зберегти дружні, або хоча б толерантні відносини після розлучення. В даному випадку можна ініціювати перевірку в держорганах, які зацікавляться не тільки сплатою податків з договору, але і джерелом доходів на придбання машини.

Безумовно, грошей аліментоотримувачу не принесе, але, можливо, підштовхне другого батька сісти за стіл переговорів.

Раніше ми розповіли, чи потрібно платити аліменти з матеріальної допомоги.

Зверніть увагу!

  • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
  • Всі випадки індивідуальні і залежать від багатьох факторів.
  • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

7
Отправить ответ

avatar
3 Тем комментариев
4 Ответов
1 Подписчиков
 
Популярный комментарий
Популярное обсуждение
  Подписка  
новейшим старейшим рейтингу
Уведомления of
Рая
Гость
Рая

Доброго вечора.Я купила машину по дорученню, хотіла переєструвати машину на себе,власник є боржником аліментів, машину переоформити не змогла на себе.Як мені правильно зробити в цій ситуації?

татьяна
Гость
татьяна

Добрий день,мій колишній чоловік не може продати свою машину через заборгованість по аліментах,просить мене написати заяву,що я не маю до нього ніяких претензій,як мені правильно зробити в цій ситуації?

Сергій
Гость
Сергій

Хочу купить авто але сплачюю аліменти скільки з мене вищитають за авто.

wpdiscuz   wpDiscuz